epay.iaun.ac.ir مراجعه کنید

epay.iaun.ac.ir مراجعه کنیدepay.iaun.ac.ir مراجعه کنید را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

سامانه دانشجویی

- برای انتخاب واحد لازم است دانشجویان مبلغ شهریه ثابت و بدهی قبلی خود را به صورت اینترنتی پرداخت نمایند.

- فایل دانشجویان پس از واریز مبلغ شهریه ثابت و بدهی قبلی و پردازش كارنامه مالی به صورت خودكار رفع اشكال می‌شود.

- طبق اعلام شرکت سداد (درگاه واریز اینترنتی بانک ملی) دانشجویان تا اطلاع ثانوی برای ورود به سامانه دانشجویی و واریزشهریه از مرورگر کروم استفاده ننمایند و از سایر مرورگرهای غیر کروم مانند فایرفاکس استفاده شود.

- در سامانه دانشجویی از طریق لینك « پیگیری پرداخت‌های اینترنتی » می‌توانید مبلغ واریزی به حساب دانشگاه و وضعیت انتقال آن را مشاهده نمائید.

- چنانچه باوجود پرداخت اینترنتی شهریه وکسر ازحساب بانکی،هنوز بدهی شهریه نمایش داده می شود، از منوی شهریه وارد قسمت "پی گیری پرداخت های اینترنتی" شده و کلیه لینک های "بررسی و پیگیری تراکنش" را کلیک کنید.

- توصیه می‌شود شهریه خود را قبل از فرا رسیدن زمان انتخاب واحد پرداخت کنید تا برای انتخاب واحد فرصت کافی داشته باشید.

- به دلیل ترافیک بالای شبکه‌های بانک و دانشگاه در زمان انتخاب واحد، توصیه می‌شود شهریه خود را در ساعات غیر اداری واریز نمایید تا احتمال بروز خطا در پرداخت الکترونیکی کمتر شود.

- لازم است دانشجویان طبق زمان مشخص شده در سامانه دانشجویی به آدرس: http://student.iaun.ac.ir با رعایت موارد زیر نسبت به انتخاب واحد اقدام نمایند:

- ضرورت دارد دانشجویان با مشورت گروه آموزشی نسبت به انتخاب واحد اقدام نمایند تا دچار مشكلات بعدی نشوند.

- دانشجویانی که به هر دلیل فایل انتخاب واحد آنها مسدود شده است باید تا قبل از زمان انتخاب واحد خود با مراجعه به بخش مربوطه نسبت به رفع اشکال اقدام نمایند.

- دانشجویانی که به هر دلیل در زمان خود نتوانسته‌اند انتخاب واحد کنند در همان روز و روزهای بعدی از ساعت ۱۶ تا ۲۴ و همچنین روزهای انتخاب واحد با تاخیر امکان انتخاب واحد دارند.

- تأیید نهایی انتخاب واحد را فقط وقتی بزنید که مطمئن هستید نیازی به تغییر برنامه درسی خود در انتخاب واحد ندارید؛ لازم به ذکر است در زمان حذف و اضافه امکان تغییر دروس برای تمام دانشجویانی كه انتخاب واحد داشته‌اند وجود دارد.

- در مورد ظرفیت دروس و مسائل مرتبط با ارائه درس باید با مدیر و کارشناسان گروه آموزشی خود تماس حاصل فرمایید.

- رعایت حداقل ۱۲ واحد و حداكثر ۲۰ واحد درسی انتخابی برای مقاطع كاردانی و كارشناسی الزامی است.

- حداقل واحد انتخابی برای دانشجویان مقطع كارشناسی ارشد ناپیوسته ۸ واحد و سقف واحد انتخابی حداكثر ۱۴ واحد می‌باشد.

- دانشجویان کارشناسی ارشد که قصد تمدید پایان نامه دارند بایستی درس ارائه شده با عنوان "پایان نامه (ادامه)" را انتخاب واحد نمایند بدیهی است تمدید پایان نامه نیازی به شهریه متغیر ندارد و شهریه ثابت ترم های تمدید پایان نامه مشابه ترم اخذ پایان نامه (درصورت نداشتن درس همزمان با پایان نامه) با ضریب 50 درصد محاسبه می شود.

- دانشجویان دوره دکتری تخصصی که موفق به گذراندن امتحان جامع شده اند بایستی رساله خود را در ۳ ترم متوالی هر ترم به ارزش ۶ واحد درسی (مجموعاً ۱۸ واحد) (تعداد واحد رساله در برخی رشته ها با نظر گروه آموزشی ممکن است کمتر یا بیشتر باشد) اخذ نمایند. و چنانچه ۳ ترم متوالی از اخذ رساله گذشته باشد و دانشجو قصد تمدید رساله داشته باشد بایستی درس ارائه شده با عنوان "رساله (ادامه)" به ارزش ۱۸ واحد (یا کمتر و بیشتر) را جهت تمدید رساله اخذ نمایند. که این تمدید رساله فاقد شهریه متغیر بوده و شهریه ثابت با ضریب ۵۰ درصد تعلق می گیرد.

- حداقل واحد انتخابی برای دانشجویان مقطع دكترای تخصصی ۶ واحد و سقف واحد انتخابی ۱۰ واحد می‌باشد.

- دانشجویان مقاطع كاردانی و كارشناسی كه میانگین نیمسال قبل آنها بالاتر از ۱۷ است در صورتی كه نمره مردودی نداشته و حداقل 12 واحد درسی در نیمسال قبل گذرانده باشند، می‌توانند با موافقت گروه آموزشی و با استفاده از فرم مخصوص دانشجویان معدل ۱۷ به بالا تا سقف ۲۴ واحد درسی انتخاب نمایند.

- دانشجویان مقاطع كاردانی و كارشناسی كه با گذراندن حداكثر ۲۴ واحد درسی باقیمانده فارغ التحصیل می شوند و هیچ درسی حتی برای معرفی به استاد ندارند، ترم آخر محسوب شده و می‌توانند با موافقت گروه آموزشی و با استفاده از فرم مخصوص دانشجویان ترم آخر تا سقف ۲۴ واحد درسی انتخاب نمایند.

- دانشجویان مقاطع كاردانی و كارشناسی كه معدل نیمسال قبل آنها كمتر از ۱۲ شده مشروط به حساب می‌آیند مجاز به اخذ بیش از ۱۴ واحد نمی‌باشند.

- رعایت سقف واحد انتخابی و پیش نیاز و همنیاز دروس برابر سرفصل مصوب رشته، الزامی است (حتی اگر نرم‌افزار از انتخاب درس جلوگیری نكند)

- پس از پایان حذف و اضافه، دانشجویانی كه رعایت سقف واحد را ننموده باشند دروس مازادشان از طرف اداره آموزش حذف خواهد شد؛ همچنین دروسی كه پیش‌نیاز یا هم‌نیاز آنها رعایت نشده باشد حذف می‌گردد.

- چنانچه دانشجویی قصد شركت در حذف و اضافه را داشته باشد بایستی شهریه متغیر دروس انتخابی را پرداخت نماید تا امكان ورود به حذف و اضافه برایش فراهم شود.

- هر دانشجو موظف است طبق تقویم آموزشی دانشگاه، در زمان مقرر نسبت به انتخاب واحد (درس یا پایان‌نامه) اقدام نماید؛ بدیهی است عدم توجه به این مطلب و عدم اقدام به موقع، موجب بروز مشكلات متعددی برای دانشجو خواهد شد كه عواقب آن بر عهده شخص دانشجو خواهد بود.

- دانشجویان مقطع كارشناسی ارشد ناپیوسته كه درس «وصایای حضرت امام (ره)» را در مقاطع تحصیلی قبلی نگذرانده‌اند الزاماً بایستی این درس را بگذرانند.

- دانشجویان مقطع كارشناسی ناپیوسته كه در مقطع كاردانی دروس «آشنایی با قرآن كریم»، «وصایای حضرت امام(ره)» و «دانش خانواده و جمعیت (۲ واحدی)» را نگذرانده‌اند، ملزم به گذراندن این دروس در مقطع كارشناسی ناپیوسته می‌باشند.

- درس «دانش خانواده و جمعیت» به ارزش ۲ واحد نظری جزء دروس الزامی است كه دانشجویان مقاطع كاردانی، كارشناسی،كارشناسی ناپیوسته و دكترای عمومی بایستی آن را بگذرانند.

- درس «تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران» به ارزش ۲ واحد نظری جزء دروس الزامی است كه دانشجویان مقاطع كارشناسی و دكترای عمومی ورودی ۹۱ و بعد بایستی آن را بگذرانند.

- دانشجویان ورودی ۸۷ به بعد كه در جدول دروس دوره، دروس اختیاری دارند می‌توانند در صورت موافقت مدیر گروه، درس«آشنایی با مبانی دفاع مقدس» و «كارآفرینی» را بجای یكی از دروس اختیاری دو واحدی خود و یا مازاد بر آن انتخاب نمایند؛ این درس جزء دروس عمومی نمی‌باشد.

- انتخاب دروس «اندیشه‌ها و وصایای حضرت امام(ره)» و «آشنایی با قرائت و روانخوانی قرآن كریم» علاوه بر سقف دروس انتخابی مجاز است. ضمناً نمره قبولی درس قرآن كریم ۱۲ می‌باشد.

- برای مقاطع كاردانی و كارشناسی، دانشجویان در هر نیمسال فقط مجاز به انتخاب یك درس از دروس عمومی معارف اسلامی (اندیشه اسلامی۱، اندیشه اسلامی ۲، آیین زندگی، تفسیر موضوعی قرآن، تاریخ تحلیلی صدر اسلام یا تاریخ امامت، انقلاب اسلامی ایران) می‌باشند بجز دانشجویان ترم آخر كه با موافقت مدیر گروه معارف اسلامی می‌توانند دو عنوان انتخاب نمایند.

الف - تسهیلات اموزشی دوره شیوع کرونا جهت دانشجویان غیر علوم پزشکی:

۱ -  دانشجویان دوره کاردانی و کارشناسی که در امتحانات پایان ترم دوم ۹۸ شرکت نموده و نمره کمتر از ۱۲ داشته و همچنین دانشجویان دوره دکتری و کارشناسی ارشد نمره کمتر از ۱۴ داشته باشند، در صورت تمایل می توانند به میزان شش واحد درسی (۳درس) از این دروس را بدون پرداخت شهریه مازاد بر واحد های ترم اول یا دوم ۹۹ (مازاد بر سقف مجاز تعداد واحد ترم) اخذ و در صورت کسب نمره بالاتر از نمره نیمسال دوم ۹۸، این نمره جایگزین نمره قبلی می شود. این قبیل دانشجویان باید بعد از زمان حذف و اضافه با مراجعه حضوری به امور برنامه دانشکده خود نسبت به تکمیل فرم مربوطه و اخذ این دروس اقدام نمایند. لذا در ایام انتخاب واحد لازم نیست این دروس را انتخاب نمایند و ثبت این دروس مازاد صرفا با مراجعه حضوری به کارشناس اموربرنامه و اقدام توسط کارشناس با طی مراحل اداری لازم امکان پذیر است.

۲ -  طبق آخرین تصمیم ابلاغی از سازمان مرکزی کلیه کلاس های تئوری و بخش تئوری دروس تئوری – عملی به صورت غیرحضوری (مجازی) و از طریق سامانه کلاس های الکترونیکی برگزار می گردد که تاریخ شروع کلاس ها نیز از روز یکشنبه 1399/06/30 خواهد بود. در ضمن در خصوص نحوه و بازه زمانی تشکیل کلاس های دروس عملی و کارگاهی و آزمایشگاهی متعاقبا اطلاع رسانی می شود. 

3 - دانشجویانی که در کلاس های حضوری دروس عملی و بخش عملی دروس تئوری – عملی نیمسال دوم در طول مرداد و شهریور جاری شرکت ننموده و تقاضای ناتمام (گزارش نشده) ماندن نمره این دروس را داشته اند تا بتوانند در نیمسال جاری (نیمسال اول 1399) بدون انتخاب واحد مجدد، صرفا با حضور در کلاس و شرکت در امتحان درس استاد مربوطه نمره خود را اخذ نمایند و این نمره برای نیمسال گذشته (نیمسال دوم 1398) در نظر گرفته شود، نیاز به انتخاب واحد مجدد این دروس عملی را ندارند. بدیهی است این قبیل دانشجویان نیز مشابه دانشجویان مشمول بند 2 که دروس عملی را در ترم جاری اخذ نموده اند بایستی منتظر اطلاع دانشگاه در خصوص نحوه ارائه و بازه زمانی تشکیل کلاس های عملی و کارگاهی و آزمایشگاهی بمانند و همزمان با دانشجویان این ترم با هماهنگی استاد، در کلاس های عملی مربوطه شرکت نمایند.

ب - تسهیلات  اموزشی دوره کرونا جهت دانشجویان علوم پزشکی :

۱ -  استثناٌ اخذ دو درس نظری بصورت معرفی به استاد (قبلا قانون یک درس بوده) در ترم آخر تحصیلی با نظر گروه آموزشی بلامانع است.

۲ - دانشجویانی که دروس مردودی در نیمسال دوم ۹۸ دارند می توانند تا سقف ۶ واحد (۳درس) مردودی را در ترم اول یا دوم ۹۹ (مازاد بر سقف مجاز تعداد واحد ترم) اخذ و در صورت کسب نمره بالاتر از نمره نیمسال دوم ۹۸ این نمره جایگزین نمره قبلی می شود. این قبیل دانشجویان باید بعد از زمان حذف و اضافه با مراجعه حضوری به امور برنامه دانشکده خود نسبت به تکمیل فرم مربوطه و اخذ این دروس اقدام نمایند. لذا در ایام انتخاب واحد لازم نیست این دروس را انتخاب نمایند و ثبت این دروس مازاد صرفا با مراجعه حضوری به کارشناس اموربرنامه و اقدام توسط کارشناس با طی مراحل اداری لازم امکان پذیر است.

۳ -  سقف واحد جهت دانشجویان رشته های علوم پزشکی که بدون درس معرفی به استاد، در نیمسال اول ۹۹ ترم آخر محسوب می شوند استثناٌ تا ۲۶ واحد درسی می باشد.

4 - طبق آخرین تصمیم ابلاغی از سازمان مرکزی کلیه کلاس های تئوری و بخش تئوری دروس تئوری – عملی به صورت غیرحضوری (مجازی) و از طریق سامانه کلاس های الکترونیکی برگزار می گردد که تاریخ شروع کلاس ها نیز از روز یکشنبه 1399/06/30 خواهد بود. در ضمن در خصوص نحوه و بازه زمانی تشکیل کلاس های دروس عملی و کارگاهی و آزمایشگاهی متعاقبا اطلاع رسانی می شود. 

5 - دانشجویانی که در کلاس های حضوری دروس عملی و بخش عملی دروس تئوری – عملی نیمسال دوم در طول مرداد و شهریور جاری شرکت ننموده و تقاضای ناتمام (گزارش نشده) ماندن نمره این دروس را داشته اند تا بتوانند در نیمسال جاری (نیمسال اول 1399) بدون انتخاب واحد مجدد، صرفا با حضور در کلاس و شرکت در امتحان درس استاد مربوطه نمره خود را اخذ نمایند و این نمره برای نیمسال گذشته (نیمسال دوم 1398) در نظر گرفته شود، نیاز به انتخاب واحد مجدد این دروس عملی را ندارند. بدیهی است این قبیل دانشجویان نیز مشابه دانشجویان مشمول بند 4 که دروس عملی را در ترم جاری اخذ نموده اند بایستی منتظر اطلاع دانشگاه در خصوص نحوه ارائه و بازه زمانی تشکیل کلاس های عملی و کارگاهی و آزمایشگاهی بمانند و همزمان با دانشجویان این ترم با هماهنگی استاد، در کلاس های عملی مربوطه شرکت نمایند.

- دانشجویان مشمول مقطع كارشناسی پیوسته كه تا پایان نیمسال دهم نتوانند تعداد ۸۵ واحد درسی را بگذرانند سنوات تحصیلی به آنها داده نخواهد شد و اخراج می شوند.

- دانشجویان مشمول مقطع دكترای تخصصی كه تا پایان نیمسال دوازدهم کلیه واحدهای درسی و امتحان جامع را گذرانده و فقط دفاع پایان نامه باقی مانده باشد، می توانند سنوات تحصیلی و نظام وظیفه درخواست و در صورت موافقت نظام وظیفه ادامه تحصیل خواهند داد، در غیر اینصورت اخراج خواهند شد. (البته سنوات آموزشی كلیه دانشجویان دكترای تخصصی ورودی قبل از ۹۶، ۹ ترم و ورودی ۹۶ و بعد ۸ ترم می باشد که پس از اتمام آن، باید پیگیری و درخواست ارائه گردد).

- دانشجویان مشمول مقطع كارشناسی ناپیوسته كه تا پایان نیمسال ششم نتوانند تعداد ۴۰ واحد درسی را بگذرانند سنوات تحصیلی به آنها داده نخواهد شد و اخراج می شوند.

- دانشجویان مشمول مقطع كارشناسی ارشد ناپیوسته كه تا پایان نیمسال ششم نتوانند تعداد ۱۸ واحد درسی را بگذرانند سنوات تحصیلی به آنها داده نخواهد شد و اخراج می شوند.

- یادآوری می شود كه فقط با تعداد واحد گذرانده فوق الذكر، برای دانشجو مكاتبه با نظام وظیفه و درخواست سنوات اقدام خواهد شد و چنانچه كمتر از واحدهای فوق گذرانده شده باشد هیچگونه مكاتبه ای و اخذ مجوزانجام نخواهد شد.

- طبق قوانین جدید سازمان وظیفه عمومی، سنوات تحصیلی دانشجویان مشمول مقطع دكترای تخصصی 6 سال (12 ترم)، كارشناسی ارشد ناپیوسته 3 سال (6 ترم)، كارشناسی پیوسته 5 سال (10 ترم)، كارشناسی ناپیوسته 3 سال (6 ترم) و کاردانی ناپیوسته دو و نیم سال (5 ترم) می باشد.

- به دانشجویان مشمول كه واحدهای لازم طبق بندهای فوق را گذرانده باشند در ابتدا 2 ترم ارفاقی (به صورت ترم به ترم) سنوات تحصیلی ارایه خواهد شد و چنانچه در هر ترم ارفاقی، پیشرفت تحصیلی نداشته باشند در ترم بعد، سنوات دیگری داده نشده و اخراج می شوند.

- ارائه سنوات نیمسال دوم ارفاقی مشروط بر آن است كه دانشجو تمامی واحدهای درسی اعم از نظری، عملی، پایان نامه و ... را انتخاب واحد نموده و امكان فراغت از تحصیل داشته باشد در غیر اینصورت سنوات ترم دوم ارفاقی صادر نخواهد شد (یعنی دانشجو باید بتواند با دریافت سنوات دوم ارفاقی فارغ التحصیل شود).

- دانشجویانی كه تا پایان نیمسال دوم ارفاقی كه نظام وظیفه به آنها ارایه می دهد یعنی: كارشناسی پیوسته تا پایان ترم دوازدهم، كارشناسی ناپیوسته تا پایان ترم هشتم و كارشناسی ارشد ناپیوسته تا پایان ترم هشتم، بتوانند فارغ التحصیل شوند از یكسال فرجه مهلت معرفی برخوردار می باشند و در صورت پذیرش در مقاطع بالاتر می توانند معافیت تحصیلی دریافت نمایند.

- چنانچه دانشجوی مشمول نتوانست تا پایان دو ترم سنوات ارفاقی داده شده فارغ التحصیل شود، در صورت داشتن پیشرفت تحصیلی در دو ترم ارفاقی و در صورت موافقت نظام وظیفه به وی سنوات در وضعیت اخراجی داده می شود ولی این دانشجویان تا پایان دوره خدمت ضروری سربازی و یا اخذ معافیت دایم مجاز به ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر نمی باشند.

- لازم به ذكر است قوانین فوق الذكر فقط مربوط به سازمان نظام وظیفه عمومی كشور می باشد و هیچ گونه ارتباطی به دانشگاه و آموزش نداشته و دانشگاه هیچ گونه مساعدتی در وضعیت دانشجویان مشمول نمی تواند داشته باشد و لذا دانشجویانی كه شرایط لازم ادامه تحصیل را نداشته و قوانین فوق را رعایت ننموده باشند، اجازه درخواست سنوات تحصیلی و ادامه تحصیل را ندارند.همچنین تأكید می شود دانشجویانی كه به دلیل اتمام سنوات تحصیلی اخراج می شوند باید سریعاً جهت معرفی به نظام وظیفه به آموزش مراجعه نمایند در غیر اینصورت آموزش اقدامات قانونی خود را اعمال خواهد نمود.یادآوری می شود كه فقط با تعداد واحد گذرانده فوق الذكر، برای دانشجو مكاتبه با نظام وظیفه و درخواست افزایش سنوات خواهد شد و چنانچه كمتر از واحدهای فوق گذرانده شده باشد هیچگونه مكاتبه ای جهت اخذ مجوز نخواهد شد.

شماره تماس مستقیم نظام وظیفه : 03142292462

ورودی هایی که به علّت اتمام سقف تحصیلی فایل آنها اشکالدار می شود

( برای کسب مجوزهای لازم قبل از انتخاب واحد ترم اول سال تحصیلی 1400-1399 )

صندوق رفاه دانشجویان - پایگاه خبری

دانشجوي گرامي

با عنايت به راه اندازي سامانه پرداخت اقساط صندوق رفاه به نشاني epay.iaun.ac.ir، لازم است تا قبل از ثبت نام ترم جديد با مراجعه به سامانه مذكور نسبت به به روزرساني اقساط معوقه وام خود اقدام نماييد، در غير اين صورت پروفايل شما از طرف صندوق رفاه بسته خواهد شد.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب