اخرین خبرها از انتخابات امریکااخرین خبرها از انتخابات امریکا را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

آخرین خبرها از جنجالی ترین انتخابات تاریخ آمریکا

آخرین خبرها از جنجالی ترین انتخابات تاریخ آمریکا

به گزارش خبرنگارایمنا، ۵۹ امین انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، در روز ۱۳ آبان (۳ نوامبر) برگزار خواهد شد تا ساکن بعدی کاخ سفید، مشخص شود. دو نامزد اصلی این انتخابات، جو بایدن از حزب دموکرات به همراهکاملاً هریس به عنوان معاون اول و دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا و نامزد حزب جمهوری‌خواهان به همراه مایکل پنس به عنوان معاون اول هستند.

ترامپ با مسائلی همانند بحران شیوع ویروس کرونا در آمریکا و اعتراضات سیاه پوستان این کشور در پی کشته شدن چند تن از آنها به دست پلیس، انتخابات سختی را برای ماندن در مسند قدرت پیش رو دارد و در طرف دیگر، جو بایدن،معاون اول سابق باراک اوباما، رئیس جمهور سابق و محبوب آمریکا، پس از شکست برنی سندرز در انتخابات درون حزبی، پا به عرصه رقابت گذاشته است.

به دلیل بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا، بخش مهمی از انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا رارای‌های پستی و پست الکترونیک تشکیل می‌دهند و تنها حدود ۴۰ میلیون نفر به صورت حضوری و در روز انتخابات رأی خواهند داد. همین مسئله ممکن است باعث این مسئله شود که رئیس جمهور بعدی آمریکاشب انتخابات مشخص نشده و این اتفاق چند روز طول بکشد.

در مناظره‌ها چه گذشت؟

درمناظره اول، ترامپ با تاکید بر اینکه "کرونا تقصیر چین بود" و "دموکرات‌ها می‌خواهند کشور را تعطیل کنند"، در پاسخ به سخنان بایدن در خصوص مرگ دویست هزار نفر بر اثر کرونا در ایالات متحده آمریکا، خطاب به جو بایدن گفت: تو نمی‌دانی چند نفر در چین مرده‌اند. تو نمی‌خواستی مرزها را ببندی و آن را نژادپرستانه می‌دانستی ولی من مرزها را بستم. فرمانداران دموکرات از من تقدیر کردند. تجهیزات بهداشتی دادیم و نزدیک به واکسن هستیم.

جو بایدن با بیان اینکه "ما هرگز از مسئولیت برای تحقق عدالت برای مردم شانه خالی نکرده‌ایم"، گفت: "پس از کشته شدن جورج فلوید، ترامپ از گاز اشک‌آور استفاده کرد تا جلوی کلیسا برود. برای ترامپ سیاهپوستان مهم نیستند و کارهایش برای آنها فاجعه‌بار بوده است."

مناظره دوم و آخر این دو نماینده اما، حواشی کمتری داشت؛ در این مناظره ترامپ گفت: ما نباید کشور را تعطیل کنیم، نباید مدارس را تعطیل کنیم. من هم یک فرزند نوجوان دارم که به کرونا مبتلا شد ولی خیلی زود بهبود پیدا کرد. من می‌خواهم مدارس باز شود. ما نمی‌توانیم کشور را تعطیل نگه داریم. عده زیادی افسرده شده‌اند و عده‌ای دست به خودکشی زده‌اند، آنها شغل خود را از دست داده‌اند ولی بایدن دائماً روی تعطیلی تاکید دارد.

بایدن نیز در این مناظره گفت: من بیمه درمانی اوباما را با یک گزینه به اسم مصوبه بایدن، تصویب خواهم کرد تا فضای رقابتی با بیمه‌های خصوصی ایجاد شود. ما قیمت دارو را کاهش خواهیم داد. افرادی که بیمه درمانی خصوصی دارند، در صورت پیروزی من، بیمه خود را از دست نخواهند داد مگر اینکه خودشان بخواهند. مردم آمریکا هم اکنون به دلیل سو مدیریت‌های ترامپ در شرایط سختی هستند. او می‌خواهد شرایط را از این هم سخت‌تر کند. بیمه درمانی یک امتیاز نیست، یک حق است.

با این حال،مناظره معاونان اول دو نامزد انتخاباتی آمریکا شاید حواشی بیشتری نسبت به مناظره آنها داشت؛ از مگسی که روی سر مایکل پنس نشست تا بحث‌هایی که در مورد ترور سردار شهید قاسم سلیمانی شد، این مناظره را جذاب و جذاب‌تر کرد.

معاون اول رئیس جمهوری آمریکا در این مناظره درباره خروج برجام هم گفت: دولت سابق ۱.۸ میلیارد دلار به کشور حامی شماره یک تروریست در جهان داد. ترامپ ما را از برجام خارج کرد و قاسم سلیمانی را در حالی که در سفر برای آسیب رساندن به آمریکایی‌ها بود، حذف کرد.

هریس در پاسخ به این ادعاهای پنس گفت: اما درباره سلیمانی صحبت کردید، پس از حمله به او، ایران حمله متقابل انجام داد. نیروهای ما با جراحات مغزی رو به رو شدند، اما ترامپ گفت تنها سردرد گرفتند. این الگوی دونالد ترامپ است.

وی افزود: او نظامیان ما را بازنده توصیف کرد، وقتی ترامپ به گورستان ملی آرلینگتن رفت برای رفتن به سر قبر این نظامیان گفت که چه فایده‌ای برای آنها دارد، بله او تنها به فکر این است که چه منفعتی برای او دارد.

نظرسنجی‌ها چه می‌گویند؟ شانس کدام نماینده بیشتر است؟

همانند رسم هرساله، بازار نظرسنجی‌های پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا داغ بود؛ این انتخابات که انتظار می‌رود با مشارکت بی سابقه مردم آمریکا همراه باشد، داغ‌ترین نظرسنجی‌ها را نیز در بر داشت.

بر اساسآخرین نظرسنجی‌ها، جو بایدن با اختلاف ۸ درصدی نسبت به دونالد ترامپ پیروز انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا خواهد بود.

آیا همه چیز آرام خواهد بود؟

دونالد ترامپ بارها تاکید کرده است که در صورت شکست، احتمالاً نتایج انتخابات ریاست جمهوری را نخواهد پذیرفت؛ از طرفی کارشناسان احتمال تقلب یا باطل کردن برخی از آرا را توسط جمهوری‌خواهان، محتمل می‌دانند. در نتیجه به نظر می‌رسد که در صورت برنده شدن هرکدام از دو کاندید، ناآرامی‌ها و عدم قبول شکست از سوی کاندید دیگررخ دهد.

نتیجه نظرسنجی‌ها

نتایج آخرین نظرسنجی‌های آمریکا به تفکیک ایالت به شرح زیر است:

شمارش آرا آغاز شد

به دلیل اینکه نتایج آرا پستی در آمریکا زودتر اعلام شود، شمارش آنها در چند ایالت از جمله فیلادلفیا آغاز شد.

رقابت بسیار نزدیک کاندیا انتخاباتی آمریکا باعث شده شده تا توئیتر ۷ رسانه معتبر را تنها مرجع اعلام پیروز این دور از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی کند که آسوشیتدپرس، سی ان ان، فاکس نیوز، ای بی سی، ان بی سی و سی بی اس از آن جمله‌اند.

بر اساس داده‌های مندرج در تارنمای ریل کلیر پالیتیکس، میانگین نتایج نظرسنجی‌های انتخاباتی حاکی از پیشتازی ۶.۷ درصدی بایدن دارد. معاون وقت باراک اوباما در میانگین نظرسنجی‌های ایالات کلیدی نیز ۲.۸ درصد از ترامپ پیش است.

شمارش آرا پنسیلوانیا در روز انتخابات پایان نمی‌یابد

شمارش آرا پنسیلوانیا در روز انتخابات پایان نمی یابد

کتی بووکوار، وزیر خارجه پنسیلوانیا روز سه شنبه به رأی دهندگان یادآوری کرد که صبر داشته باشند و بدانند شمارش آرا در روز انتخابات تمام نشده است.

وی در این باره گفت: شمارش آرا هرگز در روز انتخابات به پایان نمی‌رسد. اگر ما شمارش آرا را در روز انتخابات متوقف کنیم، از حق رأی دادن به همه مردان و زنانی که به کشور ما خدمت می‌کنند و کلیه رأی دهندگان نظامی و غیرنظامی خارج از کشور که آرای آنها طبق قانون باید تا هفت روز پذیرفته شود، گذشته‌ایم. "

بووکوار افزود: "من می‌دانم که هیچکدام از ما نمی‌خواهیم همه رأی دهندگان ارتش و خارج از کشور و همچنین میلیون‌ها رأی دهنده دیگر از پنسیلوانیا که از حق اساسی رأی خود استفاده کرده‌اند، از حق رأی خارج کنیم."

وی گفت: "ما تنها کسانی هستیم که می‌توانیم نتیجه انتخابات یا شمارش انتخابات را پایان یافته اعلام کنیم. همه باید صبر داشته باشند. "

۳۴ درصد آرا پستی مدیسون شمرده شد

دفتر کارگزاران شهر مدیسون در ایالت ویسکانسین در توییت خود نوشت که ۳۳.۴۸٪ از آرای پست یاین شهر شمرده شده است.

برنده انتخابات آمریکا از دید CNN

بر اساس نمودار و نقشه‌ای که سی ان ان طراحی کرده است، بایدن دارای ۲۰۳ رأی و ترامپ دارای ۱۲۵ رأی الکترال بوده و رقابت این دو بر سر ۲۱۰ رأی الکترال باقیمانده در ایالت‌های سرنوشت‌ساز خواهد بود.

در این نقشه ایالت‌های آبی به طور سنتی طرفدار دموکرات‌ها، ایالت‌های قرمز به طور سنتی هوادار جمهوری‌خواهان و ایالت‌های زرد محل اصلی رقابت بایدن دموکرات و ترامپ جمهوری‌خواه و به عبارتی از ایالات چرخشی هستند.

با این پیش فرض می‌توان آرای الکترال ایالت‌های قرمز را برای ترامپ و ایالت‌های آبی را برای بایدن در نظر گرفت که در این صورت تنها ۲۱۰ رأی الکترال برای رقابت می‌مانند که هر کدام از کاندیداها باید کسب کنند تا بتواند در مجموع ۲۷۰ رأی الکترال را به دست آورده و رئیس جمهور آمریکا شود

۹۲ درصد آرا پستی ایالت میشیگان یر مرحله شمارش رسید

جوسلین بنسون، وزیر خارجه ایالت میشیگان در صفحه توئیتر خود نوشت: "۹۲ درصد رای‌های غیابی بازگردانده شده (اگر هنوز رأی نداده‌اید، ۴ ساعت وقت دارید)

شمارش غیر حضوری به خوبی و کارآمد پیش می‌رود.

حوزه‌های رأی‌گیری در آرامش هستند و از یکنواخت بودن جریان رأی دهی در طول روز استقبال می‌کنند. "

تماس‌های تلفنی مشکوک به مردم آمریکا

پلیس فدرال آمریکا اف. بی. آی ضمن مطرح کردن ادعای تماس‌های تلفنی که مردم را به ماندن در خانه در روز انتخاب دعوت می‌کند، اعلام کرد که در حال بررسی این مسئله است.

رویترز نوشته است که در این تماس‌ها که یک زن، گوینده آن است گفته می‌شود که «این فقط یک تماس آزمایشی است. وقت ماندن در خانه است. در خانه بمانید تا در امان باشید.»

این تماس‌ها در تعدادی از ایالت‌هایی کلیدی مانند فلوریدا و آیووا نیز گزارش شده است.

اف بی آی گفته که به این قضیه ورود کرده و آن را بررسی می‌کند.

پیشتازی ترامپ در ایالت‌های ایندیانا، نیو همشایر و کنتاکی

به گزارش ایمنا به نقل از شبکه خبری فاکس بعد از شمارش یک درصد آرا در ایالت ایندیانا ترامپ با ۷۳.۴ درصد آرا از بایدن که ۲۵ درصد آرا را کسب کرده جلو افتاده است.

در نیو همشایر نیز ترامپ با ۶۱.۵ درصد آرا در برابر ۳۸.۵ درصد آرا از بایدن پیش افتاده است.

در ایالت کنتاکی نیز ترامپ با شمارش کمتر از یک درصد آرا با ۸۱.۸ درصد در برابر ۱۷.۴ درصد از بایدن پیش افتاده است.

نتیجه انتخابات چگونه شد؟

انتخابات آمریکا همانند هر سال،به شیوه الکترال برگزار خواهد شد؛ در روز انتخابات، مردم نمایندگان الکترال را انتخاب کرده تا این نمایندگان تصمیم گیرنده رئیس جمهور بعدی آمریکا باشند. آمریکا در مجموع ۵۳۸ الکترال در ۵۱ ایالت خود دارد که هر حزب برای پیروزی، به ۲۷۰ الکترال نیاز دارد؛ نتایج شمارش آرا به شرح زیر است:

منبع مطلب : www.imna.ir

مدیر محترم سایت www.imna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

آخرین اخبار انتخابات آمریکا/ پیشتازی ترامپ در شمارش اولیه آرا (به‌روز شده) | اقتصاد آنلاین

آخرین اخبار انتخابات آمریکا/ پیشتازی ترامپ در شمارش اولیه آرا (به‌روز شده) | اقتصاد آنلاین

به گزارشاقتصادآنلاین، در حالی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز سه شنبه، ۱۳ آبان، به ایستگاه پایانی خود رسید اما پیش بینی می شود که حواشی و جنجال های آن همچنان ادامه پیدا کند.

آخرین وضعیت شمارش آرا در ایندیانا، نیوهمپشایر و کنتاکی

۰۳:۰۹ ۱۳۹۹/۸/۱۴

در ایالت ایندیانا، با شمارش ۳ درصد آرا، ترامپ با ۶۸.۱ درصد در برابر ۳۰.۲ درصد از جو بایدن پیش افتاده است.

در ایالت کنتاکی با شمارش ۹ درصد آرا، جو بایدن با ۵۲.۶ درصد در برابر ۴۵.۸ درصد از دونالد ترامپ پیش افتاده است.

در ایالت نیوهمپشایر یک درصد آرا شمارش شده و نتیجه با ۶۱.۵% در برابر ۳۸.۵% به نفع ترامپ است.

توییت جدید ترامپ

۰۳:۰۴ ۱۳۹۹/۸/۱۴

11

دونالد ترامپ با انتشار توییتی نوشت: در کل کشور وضعیت واقعا خوبی داریم، متشکرم!

پیشتازی ترامپ در ایالت کنتاکی

۰۲:۴۹ ۱۳۹۹/۸/۱۴

در ایالت کنتاکی نیز ترامپ با شمارش کمتر از یک درصد آرا با ۸۱.۸ درصد در برابر ۱۷.۴ درصد از بایدن پیش افتاده است.

کنتاکی ۸ رای الکترال را دارد.

پیشتازی ترامپ در ایالت‌های ایندیانا و نیوهمپشایر پس از شمارش ۱درصد آرا

۰۲:۴۱ ۱۳۹۹/۸/۱۴

شبکه خبری فاکس‌نیوز گزارش داده بعد از شمارش یک درصد آرا در ایالت ایندیانا ترامپ با ۷۳.۴ درصد آرا از بایدن که ۲۵ درصد آرا را کسب کرده جلو افتاده است. در نیوهمشایر نیز ترامپ با ۶۱.۵ درصد آرا در برابر ۳۸.۵ درصد آرا از بایدن پیش افتاده است.

ایندیانا ۱۱ رای الکترال دارد.

مهلت رأی‌گیری در دو ایالت آمریکا به پایان رسید

۰۲:۳۲ ۱۳۹۹/۸/۱۴

ایالت‌های کنتاکی و ایندیانا نخستین ایالت‌های آمریکا هستند که مهلت رأی‌گیری در آنها به اتمام رسیده است.

ادعای معاون بایدن درباره ترس ترامپ

۰۲:۲۹ ۱۳۹۹/۸/۱۴

 11

کامالا هریس، معاون جو بایدن: چیزی که دونالد ترامپ بیش از همه از آن می‌ترسد، نه جو بایدن و نه من، بلکه قدرت مردم است.

۰۲:۲۲ ۱۳۹۹/۸/۱۴

بر اساس پیش‌بینی‌ها، انتخابات امسال آمریکا یک رکورد را در شمار شرکت کنندگان از دهه ۱۹۰۰ میلادی برجای می‌گذارد. به گزارش گاردین، پیش بینی "پروژه انتخابات آمریکا" نشان می‌دهد ۶۷ درصد واجدان شرایط در انتخابات شرکت کرده باشند. 

امسال حدود ۲۴۰ میلیون نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات آمریکا بودند. در انتخابات سال ۲۰۱۶، ۵۵ درصد واجدان شرایط در انتخابات شرکت کردند.

ادعایی درباره مشارکت هواداران حزب جمهوری‌خواه در این ایالت کلیدی

۰۲:۱۰ ۱۳۹۹/۸/۱۴

مارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا در توئیتر نوشت گزارش‌های اولیه از مشارکت انتخاباتی نشان می‌دهد درصد مشارکت هواداران حزب جمهوری‌خواه در این ایالت کلیدی، تاریخی است.

uHYWhagCD3cL

۴۷ درصد آمریکایی‌ها موافق عملکرد ترامپ هستند

۰۲:۰۵ ۱۳۹۹/۸/۱۴

نظرسنجی‌های پای صندوق رأی ان‌بی‌سی نیوز نشان می‌دهد کمتر از نیمی از رأی‌‌دهندگان عملکرد ترامپ در زمان در دست داشتن سکان کاخ سفید را تایید می‌کنند.

این نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند تنها ۴۷ درصد موافق عملکرد ترامپ در دوره ریاست‌جمهوری‌اش بوده‌اند و ۵۲ درصد عملکرد وی را تایید نمی‌کنند.

رای فرماندار ایالت ورمونت به بایدن

۰۱:۵۷ ۱۳۹۹/۸/۱۴

«فیلیپ اسکات» فرماندار جمهوری‌خواه ایالت ورمونت آمریکا اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری این کشور به جو بایدن نامزد حزب رقیب رأی داده است.

به گفته رسانه‌های آمریکایی، فیلیپ اسکات اولین فرماندار جمهوری‌خواهی است که در زمان تصدی سمت فرمانداری علناً از یک نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری حمایت می‌کند.

چشم امید سرمایه‌گذاران به اعلام زودهنگام نتایج

۰۱:۵۰ ۱۳۹۹/۸/۱۴

بازارهای سهام ایالات متحده در پایان معاملات امروز روند صعودی قابل توجهی به ثبت رساند.

سرمایه‌گذاران با مشاهده حضور پررنگ مردم در ایستگاه‌های رای‌گیری معتقدند نتایج فوری و بدون پشت سر گذاشتن روند طولانی اعلام خواهد شد.

برج ترامپ در محاصره کامیون‌های پلیس نیویورک

۰۱:۴۳ ۱۳۹۹/۸/۱۴

برج ترامپ در روز تعیین کننده برنده انتخابات از سوی کامیون های پلیس نیویورک محاصره شده است.

تجمع اعتراضی مقابل کاخ سفید

رأی وکیل سابق ترامپ به بایدن

مایکل کوهن، وکیل و کارچاق‌کن سابق ترامپ که به دلیل پرداخت حق‌السکوت از جانب ترامپ روانه زندان شده با انتشار عکسی از خودش اعلام کرد به جو بایدن رأی داده است.

اف.بی.آی تماس‌های مشکوک با رای‌دهندگان را بررسی می‌کند

همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اف بی آی اعلام کرد در حال بررسی موج فراخوانی‌های مرموز است که مردم را ترغیب می کند تا در روز انتخابات در خانه بمانند.

این خبرگزاری در ادامه آورده است که گوینده این تماس های تلفنی زنی است که می گوید: «سلام. این فقط یک تماس آزمایشی است. وقت ماندن در خانه است. در خانه بمانید تا در امان باشید.» رویترز اضافه می کند که تماس های ناشناس تلفنی مبنی بر تشویق مردم به ماندن در خانه، در تعدادی از ایالت هایی همچون فلوریدا و آیووا که در انتخابات نقش مهمی ایفا می کنند، نیز گزارش شده است.

شمارش آرا در فلوریدا و جورجیا زودتر از سایر ایالت‌های رقابتی

۰۰:۴۶ ۱۳۹۹/۸/۱۴

به گزارش  نیویورک ‌تایمز انتظار می‌رود که شمارش آرا در فلوریدا و جورجیا زودتر از سایر ایالت‌های رقابتی آغاز شود.

 پیروزی بایدن در هریک از این دو ایالت، وی را در موقعیت پیروزی قرار خواهد داد؛ اما ترامپ حتی در صورت پیروزی در این دو ایالت باید منتظر شمارش آرا در ایالت‌های غرب میانه (از جمله میشیگان و ویسکانسین) بماند.

ساعات بسته شدن حوزه‌های رای‌گیری انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا به تفکیک ایالت‌ها

۰۰:۴۱ ۱۳۹۹/۸/۱۴

11

شانس بایدن برای پیروزی در آریزونا بیشتر است

۰۰:۴۰ ۱۳۹۹/۸/۱۴

«کیتی هابز» وزیر ایالت آریزونا گفت که شواهد حاکی از پیشتازی «جو بایدن» کاندیدای دموکرات‌ها در این ایالت است. هابز افزود که اشتیاق برای شرکت در انتخابات سال جاری در مقایسه با انتخابات سال ۲۰۱۶ بسیار بیشتر است.

وی در عین حال گفت که با این وجود احتمال پیروزی هر یک از دو کاندیدا در این انتخابات وجود دارد.

ترامپ برای دریافت گزارش انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا به کاخ سفید بازگشت

۰۰:۳۴ ۱۳۹۹/۸/۱۴

رسانه های آمریکایی اعلام کردند که دونالد ترامپ برای دریافت گزارش انتخابات ۲۰۲۰ توسط مشاوران به کاخ سفید بازگشته است.

یک منبع آگاه در کمپین انتخاباتی ترامپ گفت: رییس جمهوری الباقی ساعات را در کنار خانواده و مشاوران اخبار انتخابات را دنبال خواهد کرد. 

بایدن چقدر رای می‌آورد؟

۰۰:۲۲ ۱۳۹۹/۸/۱۴

دعوت ترامپ از هوادارانش برای شرکت در انتخابات

۰۰:۱۰ ۱۳۹۹/۸/۱۴

نگرانی از احتمال آشوب‌های خیابانی

۰۰:۰۱ ۱۳۹۹/۸/۱۴

«کامالا هریس» معاون جو بایدن نامزد دموکراتها در پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نسبت به احتمال آشوب های خیابانی بعد از اعلام نتایج انتخابات هشدار داد و گفت: از تمامیت دموکراسی و انتقال صلح آمیز قدرت دفاع خواهیم کرد.

پلوسی: ۲۰ ژانویه جو بایدن به عنوان رییس‌جمهور ایالات متحده منصوب خواهد شد

۲۳:۴۹ ۱۳۹۹/۸/۱۳

رییس مجلس نمایندگان آمریکا مدعی شد روز ۲۰ ژانویه سال ۲۰۲۱، جو بایدن به عنوان رییس‌جمهور ایالات متحده منصوب خواهد شد.

آغاز شمارش آرا در ایالت‌های کلیدی

۲۳:۳۸ ۱۳۹۹/۸/۱۳

شمارش آرا در شهر فیلادلفیا، ایالت پنسلوانیا آغاز شده و فرایند شمارش به صورت زنده از تلویزیون پخش می‌شود.

بایدن قول پیروزی داد

۲۳:۲۹ ۱۳۹۹/۸/۱۳

جو بایدن در فیلادلفیا به هوادارانش گفت: به شما قول می‌دهم در این انتخابات ریاست‌جمهوری برنده می‌شویم، من هر گاه اشتباهی بکنم به آن اذعان خواهم کرد. تعداد رأی‌دهندگان در این انتخابات بیشتر از هر زمان دیگر در تاریخ آمریکا خواهد بود. تا الان بیش از ۱۱۰ میلیون نفر رأی داده‌اند و انتظار می‌رود این رقم به بالای ۱۵۰ میلیون نفر برسد.

ترامپ برنده احتمالی در ایالت اوهایو

۲۳:۱۳ ۱۳۹۹/۸/۱۳

فرماندار ایالت اوهایو پیش‌بینی کرد که ترامپ احتمالا بتواند در این ایالت بر بایدن غلبه کند.

دی واین افزود: فکر می کنم که ترامپ در مناطق حومه و روستایی اوهایو بهتر عمل خواهد کرد. فکر می کنم ترامپ حتی بتواند آرای بیشتری نسبت به دوره قبل بدست بیاورد.

بایدن: می‌خواهم همین الان پیروزی خود را اعلام کنم

۲۳:۰۰ ۱۳۹۹/۸/۱۳

جو بایدن، نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا، هنگام بازدید از خانه کودکی خود در اسکرانتون در ایالت پنسیلوانیا، جایی که میدان جنگ دو نامزد هم نامیده میشود، گفت که می تواند «همین حالا اعلام پیروزی» کند.

ادعای تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ از پنسیلوانیا آغاز شد

۲۲:۴۴ ۱۳۹۹/۸/۱۳

به گزارش شبکه ان بی سی، رسانه محافظه کار و فعالان سیاسی جمهوری خواهان در حال توئیت کردن فیلم ها و عکس های گمراه کننده از مکان های رای گیری هستند، و ادعاهای مشکوک تقلب در انتخابات را از ایالت پنسیلوانیا مطرح می کنند.

تا کنون چندین توییت ده ها هزار بار دراین مورد به اشتراک گذاشته شده است.

دو نامزد انتخاباتی آمریکا کجا هستند؟

۲۲:۳۷ ۱۳۹۹/۸/۱۳

11

در حالی که جو بایدن نامزد حزب دموکرات در زادگاه خود پنسیلوانیا حضور دارد، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در ملاقاتی با سران کمپین خود در ایالت ویرجینیاست.

احتمال تمدید زمان رای‌گیری در برخی ایالت‌ها

۲۲:۳۲ ۱۳۹۹/۸/۱۳

هیئت انتخابات ایالت کارولینای جنوبی بناست احتمال تمدید زمان رای‌گیری در چهار بخش را بررسی کنند. هیئت مذکور بناست احتمال تمدید زمان رای‌گیری را درمناطق گیلفورد، کاباروس و دو محل اخذ رای در سامپسون بررسی کنند.

ترامپ: یک شب عالی پیش روی ماست

۲۲:۲۵ ۱۳۹۹/۸/۱۳

دونالد ترامپ رییس جمهوری و نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا با حضور در ستاد انتخاباتی خود عنوان کرده هنوز هیچ نظری در مورد پیروزی یا باخت خود در اینانتخابات ندارد اما در عین حال معتقد است با انتخاب مجدد خود «یک نتیجه فوق العاده» و به تبع آن «یک شب عالی» رقم خواهد خورد.

بایدن نیازی به آرای پنسیلوانیا و فلوریدا ندارد!

۲۲:۱۱ ۱۳۹۹/۸/۱۳

ترامپ: باخت برایم سخت است

۲۱:۴۸ ۱۳۹۹/۸/۱۳

رئیس‌جمهور آمریکا گفت که باخت برای او بسیار سخت است. او گفت فکر می‌کند شب خوبی پیش روی او است اما بالاخره او در حال رقابت در یک انتخابات است.

ترامپ اظهار داشت: نباید اعلام نتیجه انتخابات برای چند روز به تعویق بیفتد؛ رای گیری پستی پیامد‌هایی منفی دارد و نتایج باید سوم نوامبر اعلام شد؛ حدس می‌زنم شب فوق العاده‌ای داشته باشیم. در فلوریدا و آریزونا و تگزاس خیلی خوب عمل کردیم؛  شنیده ام که در سراسر آمریکا خیلی خوب عمل کردیم؛ پیش بینی می‌کنم که پیروزی بزرگی در تگزاس کسب کنیم؛ اعطای ۳ ر وز مهلت به ایالت پنسیلوانیا اقدامی خطرناک است که شفافیت انتخابات را به خطر می‌اندازد.

بایدن هم ممکن است امشب اعلام پیروزی کند

۲۱:۴۲ ۱۳۹۹/۸/۱۳

بیزنس‌اینسایدر نوشت: جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قصد دارد چنانچه رسانه‌های خبری او را پیروز انتخابات معرفی کنند، اعلام پیروزی کند. او این کار را در صورتی که دونالد ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری کند هم انجام خواهد داد.

سیر صعودی سهام آمریکا همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

۲۱:۲۱ ۱۳۹۹/۸/۱۳

بازار متلاطم سهام آمریکا که که در ماه‌های اخیر به موجب شیوع ویروس کرونا شاهد سقوط بود، امروز سه شنبه ۱۳ آبان و همزمان با برگزاری پنجاه و نهمین دورانتخابات ریاست جمهوری این کشور، روند افزایشی را نشان می دهد.

آماده باش گارد ملی در ایالت فلوریدا

۲۱:۰۱ ۱۳۹۹/۸/۱۳

12

فرماندار ایالت فلوریدا گارد ملی را در سراسر این ایالت به حالت آماده‌باش درآورد.

گزارش‌های رسانه ای همچنین حاکی از استقرار گارد ملی در شیکاگو و فیلادلفیا برای مقابله با آشوب‌های پساانتخاباتی محتمل است.

احتمال عدم شمارش برخی آرای پستی

۲۰:۵۵ ۱۳۹۹/۸/۱۳

شبکه خبری سی‌ان‌ان به استناد اسناد جدید گزارش داده عملکرد اداره پست آمریکا در انتقال به موقع آرای پستی به مراکز انتخاباتی برای پنجمین روز متوالی کاهش یافته است.

قوانین پنج ایالت (میشیگان، ویسکانسین، جورجیا، نیوهمپشایر و مین) اجازه شمارش آرایی که بعد از روز انتخابات (سوم نوامبر) به مراکز انتخاباتی می‌رسند را نمی‌دهد.

سی‌ان‌ان می‌گوید افت عملکرد اداره پست در انتقال آرای پستی ممکن است موجب شود برخی از آرای پستی به موقع به دفاتر انتخاباتی نرسند و در نتیجه شمارش نشوند.

اداره پست آمریکا گفته تأخیر در انتقال این آرا عمدتاً به دلیل کمبود نیروی کار در شرایط شیوع بیماری کووید-۱۹ است

شرکت بیش از ۱۰۰ میلیون آمریکایی در انتخابات ۲۰۲۰

شکایت جمهوری‌خواهان از شمارش زودهنگام آرا در منطقه‌ای در نزدیکی فیلادلفیا

۲۰:۱۴ ۱۳۹۹/۸/۱۳

جمهوری‌خواهان در ایالت پنسیلوانیا از مسئولان برگزاریانتخاباتدر منطقه‌ای در نزدیکی شهر فیلادلفیا به دلیل شمارش غیرقانونی آرای پستی قبل از «روز انتخابات» شکایت کردند.

آخرین وضعیت آرای ماخوذه در ایالت‌های کلیدی

۲۰:۱۰ ۱۳۹۹/۸/۱۳

در ایالت‌های کلیدی هم آرای ماخوذه تا بامداد سه شنبه به این شرح است:

آریزونا:

از مجموع ۲ میلیون و ۴۷۱ هزار و ۵۷۷ رای ماخوذه، ۹۲۳ هزار و ۸۰۵ رای متعلق به دموکرات‌ها و ۹۱۴ هزار و ۱۷۲ رای هم به جمهوریخواهان تعلق داشته است.

۶۳۳ هزار و ۶۰۰ نفر هم به صورت غیرحزبی ثبت نام کرده‌اند.

فلوریدا:

از مجموع ۸ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۸۹۶ رای ماخوذه، ۳ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۲۱۱ رای در سبد دموکرات‌ها، ۳ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۸۸ رای در سبد جمهوریخواهان و ۱ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۶۴۸ رای هم برای غیرحزبی‌ها ثبت شده است.

جورجیا:

در این ایالت هم ۳ میلیون و ۹۱۲ هزار و ۸۱۹ رای به صندوق‌ها ریخته شده است که معادل ۵۵.۹ درصد آرای ثبت نام شده است. در این ایالت وضعیت حزبی آرا مشخص نیست.

آیووا:

مجموع آرای پیش از موعد در این ایالت، ۹۵۵ هزار و ۹۷۵ رای ثبت شده است که از این بین، ۴۳۸ هزار و ۱۵۵ رای از آن دموکرات‌ها، ۳۱۶ هزار و ۵۱۲ رای از آن جمهوریخواهان و ۱۹۶ هزار و ۸۷۱ رای هم از آن غیرحزبی ‌ها بوده است.

میشیگان:

در این ایالت کلیدی هم ۲ میلیون و ۸۴۱ هزار و ۶۹۶ نفر معادل ۸۵.۶ درصد ثبت نام‌کنندگان برای رای‌گیری، در انتخابات پیش از موعد آرای خود را به صندوق‌ها انداخته‌اند. با این حال، وضعیت آرای حزبی در آن هنوز مشخص نیست.

مینه‌سوتا:

در مینه‌سوتا که نظرسنجی‌ها از برتری بایدن حکایت دارند، ۱ میلیون و ۷۱۶ هزار و ۵۷۵ رای به صندوق ریخته شده است که وضعیت حزبی آن نامعلوم است.

کارولینای شمالی:

در این ایالت هم که رقابت بسیار تنگاتنگ گزارش شده است، ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۹۶۳ رای به صندوق‌ها ریخته شده است و باید منتظر آمار نهایی در پایان رای‌گیری امروز ماند.

با این حال تاکنون ۱ میلیون و ۷۰۱ هزار و ۳۶۶ رای به دموکرات‌ها، ۱ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۸۲۲ رای به جمهوری‌خواهان و ۱ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۱۷۲ رای هم به غیرحزبی‌ها تعلق دارد.

نیوهمپشایر:

در این ایالت هم تاکنون ۱۸۱ هزار و ۵۷۷ رای به صندوق‌ها انداخته شده است که معادل ۸۰.۷ درصد آرای ثبت نام شده است.

پنسیلوانیا:

این ایالت که در انتخابات جاری، به یکی از کلیدی‌ترین ایالت‌ها تبدیل شده است، ۲ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۳۵۱ رای را از شهروندان خود دریافت کرده است.

سهم دموکرات‌ها ۱ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۱۹۴ رای، سهم جمهوری‌خواهان ۵۵۵ هزار و ۸۰۵ رای و سهم غیرحزبی‌ها هم ۲۴۵ هزار و ۱۱۵ رای بوده است.

تگزاس:

در این ایالت که نظرسنجی‌ها از برتری ترامپ حکایت دارند، تنها عدد کلی آرای ماخوذه بدون اعلام جزئیات منتشر شده است که ۹ میلیون و ۷۱۹ هزار و ۱۰۱ رای بوده است.

ویسکانسین:

در این ایالت کلیدی هم تنها آرای حضوری اعلام شده که پیش از موعد به صندوق‌ها ریخته شده است. بر این اساس، این ایالت ۱ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۵۳۳ رای حضوری اخذ شده است.

روسای جمهوری که در ۱۰۰ سال گذشته در دور دوم انتخاب نشدند

۱۹:۳۶ ۱۳۹۹/۸/۱۳

تنها سه رییس‌جمهوری در صد سال گذشته در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انتخاب نشدند:

بوش ۱۹۹۲

کارتر ۱۹۸۰

هوور ۱۹۳۲

هیچ نشانه ای مبنی از دخالت خارجی در انتخابات ۲۰۲۰ وجود ندارد

۱۹:۳۲ ۱۳۹۹/۸/۱۳

چاد ولف سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا گفت: با آغاز رسمی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ هیچ نشانه ای از دخالت‌های خارجی گزارش نشده است.

در هفته‌های اخیر دولت ترامپ بارها برای فرار از شکست احتمالی در انتخابات سال جاری بارها کشورهای خارجی از جمله ایران و روسیه را به دخالت در انتخابات متهم کرد.

جهش ۶۰۰ واحدی شاخص صنعتی داو جونز در روز انتخابات

۱۹:۱۶ ۱۳۹۹/۸/۱۳

شاخص صنعتی داو جونز در روز انتخابات با افزایش ۶۰۰ واحدی در حال ثبت دومین روز قدرتمند بازارهای سهام ایالات متحده است.

کدام ایالت‌ها در نتیجه انتخابات تعیین کننده‌اند؟

۱۹:۰۶ ۱۳۹۹/۸/۱۳

-فلوریدا ۲۹ رای الکترال

-جورجیا ۱۶ رای الکترال

-نیوهمپشایر ۴ رای الکترال

-کارولینای شمالی ۱۵ رای الکترال

-اوهایو ۱۸ رای الکترال

-میشیگان ۱۶ رای الکترال

-پنسیلوانیا ۲۰ رای الکترال

-تگزاس ۳۸ رای الکترال

-ویسکانسین ۱۰ رای الکترال

-مینه‌سوتا ۱۰ رای الکترال

-آریزونا ۱۱ رای الکترال

-نوادا ۶ رای الکترال

-آیووا ۶ رای الکترال

 ۳۵ سناتور، ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان، ۱۱ فرماندار امروز انتخاب می‌شوند

۱۸:۳۹ ۱۳۹۹/۸/۱۳

12

تایم در گزارشی نوشت: آمریکایی ها امروز فقط رئیس جمهور بعدی را انتخاب نمی کنند بلکه ۳۵ سناتور، ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان، ۱۱ فرماندار و تعداد بیشماری از مقامات محلی را نیز بر می گزینند.

جهش طلا در روز انتخابات

در گرماگرم روز برگزاری انتخابات قیمت طلا با افزایش بیش از ۱۳ دلار در هر اونس به ۱۹۰۵.۸ دلار در هر اونس رسید.

آغاز روز انتخاباتی بایدن

آغاز روز انتخاباتی بایدن

جو بایدن نامزد حزب دموکرات روز انتخابات را با حضور در کلیسا و بازدید از مزار پسرش در دلاویر آغاز کرد.

بایدن: امروز می‌توانیم آمریکا را پس بگیریم

«جو بایدن» نامزد حزب دموکرات برایانتخابات ریاست جمهوریبا تشویق مردم آمریکا به رای دادن گفت که با هم می‌توان بر بحران‌های کنونی آمریکا فائق آمد.

وی در پیامی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «ما می‌توانیم بر این بحران‌ها فائق آییم. امروز می‌توانیم کشورمان را پس بگیریم. ما می‌توانیم در نبرد برای روح ملت پیروز شویم. همه اینها امروز آغاز می‌شود. بیایید این کار را با هم انجام دهیم.»

دونالد ترامپ ساعاتی پس از بازگشت به کاخ سفید از کمپین‌های فشرده خود، در مصاحبه‌ای تلفنی گفت که "حس خوبی" درباره روز انتخابات دارد و مدعی شد "دست‌کم ۳۰۶ رای الکترال" به دست خواهد آورد.

ترامپ با پیش‌بینی پیروزی در ایالت‌های کلیدی، بار دیگر به نظرسنجی‌هایی که او را عقب‌تر از بایدن نشان می‌دهند، حمله کرد. او گفت که منتقدان در دوران ریاست جمهوری او "بدجنسی" کرده‌اند و گفت‌وگو با دشمنان داخلی سخت‌تر از رهبران خارجی متخاصم است.

4UlnVCyLJnyE

در شهر «لس آنجلس» به عنوان پر جمعیت‌ترین شهر در آمریکا حدود ۵.۶ میلیون نفر معادل تمامی جمعیت ایالت‌های ورمونت، ویومینگ، می‌سی سی پی و رود آیلند، برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده اند.

ترامپ: ادعای پیروزی نخواهم کرد

دونالد ترامپ در روز برگزاری انتخابات اعلام کرد «نیازی به بازی نیست» و «تا زمان اعلام پیروزی واقعی» ادعای پیروزی در انتخابات نخواهد کرد

روند رای گیری در ۴۳ ایالت آمریکا

صندوق‌های رأی در ۴۳ ایالت و همچنین «واشنگتن دی‌‌سی» باز شده است.

دونالد ترامپ در مصاحبه صبح روز انتخابات به وقت محلی با «فاکس نیوز» در مورد پیروزی در انتخابات ابراز خوش بینی کرد. وی در گفت و گوی تلفنی با برنامه «فاکس و دوستان»، از رای دهندگان مردد خواست تا در انتخابات شرکت کرده و رای بدهند.

ترامپ با اشاره به جمعیت گسترده در کارزار انتخاباتیخود در «میشیگان»، گفت «احساس خوبی دارم و به پیروزی امیدوارم.»

آکسیوس: نتیجه انتخابات آمریکا قبل از روز پنج‌شنبه اعلام نمی‌شود

خبرگزاری آکسیوس به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد با توجه به دشواری‌ها در شمارش آرای پستی, نتایج انتخابات ریاست‌جمهوریتا پیش از روز پنج‌شنبه مشخص نخواهد شد.

با این حال به نوشته آکسیوس، دونالد ترامپ به نزدیکان خود گفته به محض اینکه مشخص شود، در انتخابات پیشتاز است، اعلام پیروزی خواهد کرد.

فرماندار میشیگان: مشارکت بی‌سابقه، نشانه تمایل مردم به تغییر است

گرچن ویتمر، فرماندار دموکرات ایالت میشیگان در مصاحبه با شبکه «سی‌ان‌ان» درباره مشارکت بالای مردم آمریکا در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور گفت: « این مشارکت تاریخی و بی سابقه مردم در انتخابات ریاست جمهوری نشانه تمایل آنها به تغییر است.»

در انتخابات آمریکا ترامپ برنده است یا بایدن؟

مورخی که از سال ۱۹۸۴ نتیجه همه انتخابات ها را به درستی پیش بینی کرده، می گوید ترامپ بازنده این انتخابات است.

photo_2020-11-03_16-46-34

آلن لیچمن استاد دانشگاه و محقق حوزه تاریخ سیاسی که مدل پیش بینی انتخابات وی از سال ۱۹۸۴ به طور صحیح هر انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحدهرا پیش بینی کرده است، به فاکس نیوز گفت بر اساس مدل او، ترامپ تا چند ماه پیش شانس بیشتری برای پیروزی داشت اما همه گیری کرونا و نا آرامی‌های اخیر نتیجه را تغییر داد.

وی افزود: "پیش بینی من این است که دونالد ترامپ دور دوم ریاست جمهوری را از دست می دهد و جو بایدن رئیس جمهور بعدی ایالات متحده خواهد شد."

پیشتازی بایدن در ۶ ایالت تعیین‌کننده

پیشتازی بایدن در ۶ ایالت تعیین‌کننده

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی جو بایدن در شش ایالت تعیین‌کننده کهترامپ هدف قرار داده بود با اختلاف اندکی نسبت به ترامپ اکثریت آرا را در اختیار دارد.

آریزونا،فلوریدا، میشیگان، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا و ویسکانسین این شش ایالت هستند.

برتری ۱۰.۹ درصدی بایدن در آخرین نظرسنجی ها

برتری 10 درصدی بایدن

بر اساس نظرسنجی USC Daybreak، که به صورت روزانه آپدیت می شود،جو بایدن با ۱۰.۹ درصد پیشتاز رقابت است.

پرده‌برداری از اسرار

در ساعت ۰۱:۰۰ بامداد چهارشنبه به وقت شرقی (۰۹:۳۰ چهارشنبه به وقت محلی)، اسراری با پتانسیل شکل‌دهی به تحولات آینده ایالات متحده پرده‌برداری می‌شود.

تا سه‌شنبه شب به وقت محلی، نتایج انتخابات در ایالات جورجیا، اوهایو، کارولینای شمالی، ایالات کلیدی آمریکا و همچنین فلوریدا احتمالاً وضعیت بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را تعیین خواهد کرد.

در صورتیکه ترامپ در تمامی ایالات فوق پیروز شود، سه ایالت مهم میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین که شمارش آراء در آنها مدتی زمان می‌برد، تعیین‌کننده و سرنوشت‌ساز خواهد بود.

۱۵:۵۹ ۱۳۹۹/۸/۱۳

روند رسمی رای گیری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۱۷ ایالت دیگر نیز آغاز شد.

ترامپ انتخاب شود استیضاح می‌شود

بعضی دموکرات‌ها می‌گویند اگر ترامپ دوباره پیروزانتخابات شود،‌ به دنبال استیضاح او خواهند بود و به همین د

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب