ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چادگان 1401زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور چادگانزمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور چادگانثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چادگان 1401

دانشگاه پیام نور طی دو نوبت مهر و بهمن ماه نسبت به پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی اقدام می کند. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در زمان مقرر از طریق سایت سازمان سنجش قابل انجام است. البته قبل از انجام هر گونه اقدامی در این راستا، ابتدا دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را به دقت مطالعه نموده تا از تمامی جزئیات این پذیرش آگاه شوید.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چادگان، فقط در دوره کارشناسی پیوسته ارائه می شوند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چادگان 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org و همزمان با دیگر دانشگاه های سراسری اعلام می شود. تاریخ ثبت نام برای مهر و بهمن ماه متفاوت است که در ادامه، به تفکیک هر دو را بیان نموده ایم.

زمان ثبت نام نیمسال اول (مهر ماه)

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 از جمله دانشگاه پیام نور می بایست طبق زمان بندی اعلام شده عمل نمود. البته اگر افرادی از این فرآیند جا بمانند یا نیاز به ویرایش اطلاعات داشته باشند، می توانند از تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور استفاده کرده و اقدامات لازم را به انجام برسانند.

زمانبندی ثبت نام بدون کنکور مهر ماه دانشگاه سراسری 1401
نوع ثبت نام زمان اولیه تمدید مهلت
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند 17 تا 22 مرداد ماه تا 24 مرداد ماه
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اند 18 تا 23 مرداد ماه 24 مرداد ماه تا 6 شهریور ماه
در صورت شرکت در هر دو فرآیند ثبت نام بدون کنکور لغو شده و هزینه آن قابل بازگشت نیست. داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیمسال اول 1401 باید به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نمایند. معمولا نام نویسی بدون آزمون پیام نور نیمسال دوم، حضوری انجام می شود. در زمان ثبت نام امکان انتخاب 100 کد رشته محل وجود دارد.

زمان ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه)

دانشگاه پیام نور برای بهمن ماه همانند مهر ماه به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرد. زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود که هنوز خبری در این باره منتشر نشده است. در سال گذشته نام نویسی بدون آزمون این دانشگاه در اواخر آبان ماه انجام شد که پیش بینی می شود، برای سال جاری نیز به همبن شکل باشد. با عضویت در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره می توانید در اسرع وقت از زمان بندی ثبت نام مطلع شوید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چادگان 1401

داوطلبان واجد شرایط نام نویسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور باید پس از مطالعه دفترچه راهنما به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و اقدامات لازم را به انجام برسانند. در صورتی که داوطلب ثبت نام کنکور سراسری را انجام داده نیازی به پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 ندارد.

در ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و بخش “سراسری” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون ثبت نام ننموده اند.)” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

از قسمت راست صفحه گزینه “خرید کارت اعتباری” را برگزینید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

دکمه “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” را بفشارید و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

اکنون اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مشخص شده در صفحه پیش رو درج کرده و بعد از انتخاب درگاه پرداخت مورد نظر، بر روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نورمرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

کد پیگیری پرداختی که سایت صادر نموده را یادداشت کرده و بعد از مطالعه قوانین و فعال کردن تیک مربوطه، گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب نمایید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 اطلاعات کارت بانکی خود را در کادر های مربوطه درج کنید و کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نورمرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

سپس به صفحه سوم ثبت نام بازگردید و بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک نمایید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نورمرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

در این مرحله سریال ثبت نام خریداری شده را جهت آغاز فرآیند نام نویسی در بخش های مربوطه وارد کنید و پس از فعال نمودن عبارت موجود، در آخر کلید تایید را بفشارید.

نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

پس از طی مراحل فوق به صفحه کاربری منتقل شده و یک فرم را مشاهده خواهید کرد. در این فرم باید اطلاعات و کد رشته محل های انتخابی خود را درج کنید. نهایتا یک پرینت از کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی خود تهیه کرده و آن را تا پایان مراحل پذیرش نگه دارید.

همچنین لازم به ذکر است کسانی که در کنکور ثبت نام نموده و می خواهند در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل دهند، می بایست وارد لینک انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 شده و بدون پرداخت هزینه به انتخاب رشته بپردازند.

 انتخاب رشته کنکور سراسری انتخاب رشته کنکور سراسری

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چادگان 1401

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور که شامل شرایط عمومی و اختصاصی می شود، از طریق دفترچه راهنمای نام نویسی در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. متقاضیان در ابتدا باید این شرایط را مطالعه کرده و اگر خود را واجد آن یافتند، می توانند اقدمات لازم را در راستای انتخاب رشته خود به انجام برسانند. در ادامه، شرایط عمومی و اختصاصی این مرحله از پذیرش را ذکر کرده ایم.

شرایط عمومی

اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی نداشتن سابقه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران عدم داشتن چادگاند اخلاقی نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

داوطلبان برای شرکت در این مرحله باید یکی از مدارک دیپلم نظام آموزشی جدید، دیپلم نظام قدیم، پیش دانشگاهی و یا کاردانی را داشته باشند. کسانی که مدرک دیپلم فنی وحرفه ای و کاردانش نظام قدیم را دارند، تنها با شرط داشتن مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی حق ثبت نام دارند. دانشجویانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری مشغول به تحصیل هستند، نمی توانند در این پذیرش شرکت کنند. داوطلبانی که دانشجوی غیرروزانه اند، به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه، می توانند نام نویسی کنند اما باید پس از قبولی برگه انصراف خود را به دانشگاه تحویل دهند. دانشجویان مقطع کاردانی در صورتی که تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401 و یا 30 بهمن ماه 1401 فارغ التحصیل می شوند، نیازی به انصراف ندارند. متقاضیان در صورت داشتن تعهداتی مثل سهمیه بومی، مناطق محروم و ارگان ها و دستگاه های اجرایی نمی توانند نام نویسی کنند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چادگان 1401

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری داوطلبان باید یک سری مدارک مندرج در دفترچه راهنمای نویسی را دارا باشند. از آن جایی که نام نویسی نیمسال مهر ماه 1401 به صورت اینترنتی می باشد، افراد بایستی اطلاعاتی که در جدول زیر ذکر شده را در فرم تقاضانامه سایت سازمان سنجش درج نمایند. البته بعد از قبولی می بایست مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را به دانشگاه تحویل دهند.

نکته: توجه داشته باشید که فایل عکس پرسنلی خود را با رعایت شرایط مندرج در دفترچه در سایت مذکور بارگذاری نمایید.

مدارک ثبت نام اینترنتی بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
ویژگی های عکس ویژگی های فایل اسکن شده عکس اطلاعات شخصی اطلاعات تحصیلی
عکس 4*3 یا 4*6 داوطلب مربوط به سال جاری فرمت JPG مشخصات مندرج در شناسنامه (نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، سری و سریال، تاریخ و محل تولد، کد ملی) عنوان مدرک دیپلم
عکس رنگی و دارای پس زمینه سفید حجم حداکثر 70 کیلوبایت مدرک مشخص کنننده وضعیت نظام وظیفه آقایان معدل کتبی و نهایی دیپلم
عکس تمام رخ، واضح و مشخص بودن فاقد اثر مهر، منگنه و یا هر گونه لکه آدرس محل سکونت تاریخ فارغ التحصیلی
داشتن اندازه حداقل 300*200 پیکسل و حداکثر 400*300 پیکسل حذف حاشیه های زائد شماره تماس و ایمیل محل اخذ مدرک دیپلم

نکات مهم عکس پرسنلی

داوطلبان نباید از روی عکس کارت شناسایی مثل کارت ملی و شناسنامه اسکن تهیه کنند. اسکن تصویر تنها از روی اصل عکس قابل قبول است. در تهیه عکس، رعایت حجاب برای بانوان الزامیست. اگر فایل عکس پرسنلی متقاضیان از ویژگی ها و نکاتی که ذکر شده برچادگاندار نباشد، ثبت نام و پذیرش آن ها باطل خواهد شد.

شایان توجه است که ثبت نام بدون کنکور در نیمسال تحصیلی بهمن ماه به شکل حضوری بود اما در موارد خاصی مثل شیوع ویروس کرونا این روند به غیرحضوری و اینترنتی تغییر مسیر داد. البته ممکن است، در سال جاری نام نویسی به شکل حضوری و با مراجعه به دانشگاه صورت گیرد. در هر حال، داوطلبان باید مدارک ذکر شده در جدول زیر را به دانشگاه محل قبولی تحویل دهند.

مدارک ثبت نام حضوری بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
دیپلم نظام جدید یا اصل و کپی از آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات (دیپلم، پیش دانشگاهی، کاردانی)
اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
کارت معافیت و یا پایان خدمت برای آقایان (یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آقایان را با توجه به قوانین و مقررات مربوطه مشخص نماید.)
6 قطعه عکس 4×3

شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چادگان 1401

برای تحصیل در دانشگاه پیام نور باید میزان شهریه در نظر گرفته شده را پرداخت نمود. شهریه دانشگاه پیام نور متشکل از شهریه ثابت و متغیر بوده که شهریه متغیر آن بر اساس تعداد و نوع واحد های اخذ شده می باشد. اما شهریه ثابت در بدو شروع تحصیل دانشجو محاسبه شده و در سنوات مجاز وی بدون هیچ گونه تغییری ثبت می شود.

نکته: شهریه دانشگاه پیام نور هر ساله روند افزایشی داشته و 10 الی 15 درصد به آن اضافه می شود.

میزان شهریه دانشگاه دانشگاه پیام نور 1401
رشته های علوم انسانی رشته های فنی مهندسی رشته های علوم پایه رشته های هنر
حدود 2/000/000 الی 2/500/000 تومان حدود 2/500/000 الی 3/000/000 تومان حدود 2/100/000 الی 3/200/000 تومان حدود 2/100/000 الی 2/450/000 تومان

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چادگان 1401

داوطلبانی که قصد شرکت در مرحله بدون کنکور دانشگاه پیام نور را دارند، باید از رشته ها و ظرفیت پذیرش آن ها در دانشگاه مورد نظر خود مطلع شوند. لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری از جمله پیام نور در دفترچه راهنمای نام نویسی درج شده که برای دریافت آن باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمود. در ادامه متن، رشته های دانشگاه پیام نور چادگان را درج نموده ایم. توجه داشته باشید که برای نیمسال بهمن ماه این لیست دچار تغییراتی خواهد شد.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چادگان 1401
حسابداری حقوق روانشناسی علوم تربیتی
مدیریت فرهنگی و هنری

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب