چگونه از ریپورت تلگرام خارج شویمچگونه از ریپورت تلگرام خارج شویم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

۵ روش رفع ریپورت اسپم و بلاک تلگرام | به‌روز شد

۵ روش رفع ریپورت اسپم و بلاک تلگرام | به‌روز شد

شاید برای شما هم این اتفاق پیش آمده که اکانت تلگرامتان ریپورت یا بلاک شده و قادر به ارسال پیام برای کاربران این مسنجر نباشید. در این شرایط تکلیف چیست و چگونه باید از ریپورت تلگرام (report) یا بلاک (block) خارج شد؟ در ادامه این مطلب به آموزش بهترین روش های خروج از ریپورت تلگرام (Telegram Report) و بلاک می‌پردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با خروج از ریپورت تلگرام (Telegram Report)

ریپورت شدن در تلگرام یکی از مشکلاتی است که این روزها کاربران زیادی با آن مواجه هستند. زمانی که در تلگرام ریپورت شوید امکان ارسال پیغام خصوصی برای کاربران ناشناس این مسنجر را نخواهید داشت و باید حتما اقدام لازم به منظور خروج از ریپورت تلگرام (Telegram Report) را انجام دهید تا قابلیت ارسال پیغام خصوصی برای کاربران ناشناس تلگرام برایتان امکانپذیر شود. اما چطور قادر به خروج از ریپورت تلگرام خواهیم بود؟ چنانچه در رابطه با خروج از ریپورت تلگرام سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید. با ما همراه باشید.

ریپورت تلگرام (Telegram Report) چیست و چگونه ایجاد می‌شود؟

ریپورت شدن در تلگرام به آن معناست که دیگر کاربران این مسنجر، شما را به عنوان یک فرد مزاحم گزارش کرده‌اند و حالا شما قادر به ارسال پیام برای کاربران ناشناس تلگرام نخواهید بود و فقط می‌توانید به کسانی پیام دهید که شماره شما در لیست مخاطبین آن ها ثبت و ذخیره شده باشد. برای مثال اگر شما در یک گروه باشید و برای اعضای ناشناس آن گروه پیام ارسال کنید و به نوعی ایجاد مزاحمت نمایید (با اسپم یا ارسال پیام های تبلیغاتی و توهین آمیز و غیره)، آن ها می‌توانند شما را ریپورت کنند و بدین صورت محدودیت ارسال پیام برایتان از سوی تلگرام اعمال گردد یا اصطلاحا شما با ریپورت تلگرام مواجه شوید.

اما چگونه یک فرد در تلگرام ریپورت می‌شود؟ اگر دقت کرده باشید زمانی که یک فرد ناشناس در تلگرام برایتان پیام ارسال می‌کند یک گزینه قرمز رنگ با عنوان Report Spam در بخش فوقانی صفحه نمایان می‌شود. اگر شما این گزینه را لمس کنید، اکانت فرد مورد نظر به عنوان یک مزاحم ریپورت می‌شود و وی دیگر قادر به ارسال پیام برای شما نخواهد بود. بعد از چند بار ریپورت شدن به شیوه مشابه امکان ارسال پیام توسط کاربر مذکور برای کاربران ناشناس دیگر صلب خواهد شد. در این حالت اصطلاحا تلگرام فرد ریپورت شده است.

بعد از اینکه اکانت تلگرام شما ریپورت شد و محدودیت ارسال پیغام بر روی آن اعمال گردید، هر زمان که سعی کنید برای فرد ناشناسی پیغام ارسال نمایید با اروری مواجه می‌شوید که در عکس فوق نشان داده شده است. این ارور شامل متن ” sorry you can only send messages to mutual contacts at the moment” می‌شود. پس هر زمان که سعی کردید برای کاربر ناشناسی در تلگرام پیغام ارسال کنید و این ارور برایتان نمایان شد، بدانید که اکانت تلگرام شما ریپورت شده و قادر به ارسال پیغام خصوصی برای افراد ناشناس نخواهید بود. اما اساسا چرا در تلگرام ریپورت می‌شویم!؟

دلایل ریپورت شدن در تلگرام چیست؟

دلایل مختلفی می‌توانند منجر به ریپورت شدن در تلگرام شوند که ارسال پیغام های اسپم و مزاحمت برای دیگر کاربران این مسنجر فقط یک نمونه از این موارد است. به صورت کلی اصلی ترین دلایلی که ممکن است منجر به ریپورت شدن اکانت تلگرام کاربران شود، شامل موارد زیر خواهند بود:

علاوه بر دلایل فوق دلایل بسیار زیاد دیگری هم می‌توانند منجر به ریپورت شدن اکانت تلگرام شما شوند. در برخی شرایط حتی دیده شده افراد با نا آگاهی از نحوه عملکرد و کاربرد گزینه Report Spam به محض اینکه از سوی کاربری یک پیغام دریافت می‌کنند، گزینه مذکور را لمس کرده و برای وی دردسر ایجاد می‌نمایند. اما به صورت کلی تا زمانی که برای دیگر کاربران تلگرام مزاحمتی ایجاد نکنید و اقدامات شما برخلاف قوانین این مسنجر نباشد، اکانت شما ریپورت نخواهد شد.

بهترین روش های خروج از ریپورت تلگرام (Telegram Report)

اما اگر بنا به هر دلیل ریپورت اسپم (Report Spam) شدیم چطور باید از این وضعیت خارج شویم؟ برای خروج از ریپورت تلگرام روش های مختلفی وجود دارد که ما در این مقاله قصد داریم بهترین آن ها را برایتان شرح دهیم. شما بنا به سلیقه و شرایط خود می‌توانید از هر روشی که برایتان مناسب تر است به منظور خروج از ریپورت تلگرام استفاده کنید.

روش اولاستفاده از ربات اسپم بوت | Spambot 

روش پیشنهادی ما برای خروج از ریپورت تلگرام روشی است که در این مرحله شرح می‌دهیم. در این روش شما از طریق ربات رسمی تلگرام با عنوان Spam Info Bot برای تلگرام درخواست رفع ریپورت را ارسال می‌کنید و عموما اگر سابقه خیلی بدی نداشته باشید ظرف مدت زمان کوتاهی محدودیت های ریپورت از اکانتتان برداشته می‌شوید. در ادامه به صورت دقیق نحوه استفاده از ربات اسپم بوت و ارسال درخواست خروج از ریپورت تلگرام را برایتان شرح می‌دهیم.

ابتدا ربات اسپم بوت (@spambot) را با کلیک بر روی این قسمت در اکانت تلگرام خود اجرا کرده و روی گزینه Start کلیک کنید تا فعالیت ربات آغاز شود.

در این حالت اگر اکانت تلگرام شما ریپورت شده باشد با پیغامی شبیه به عکس فوق مواجه می‌شوید که طبق توضیحات آن گفته شده اکانت شما تحت ریپورت اسپم قرار دارد. از گزینه های زیر صفحه گزینه This is a Mistake را انتخاب کنید.

گزینه Yes را در این مرحله انتخاب نمایید.

در این مرحله باید گزینه No, I’ll never do any of this را انتخاب نمایید.

در این مرحله شما باید یک پیغام را برای تیم پشتیبانی تلگرام تایپ کنید و شرح دهید که اکانت شما به اشتباه ریپورت شده است و حالا قصد داریم آن را از ریپورت خارج کنید. در نظر داشته باشید که متن پیغام ارسالی شما در این مرحله اهمیت بالایی دارد. یک نمونه از متنی که می‌توانید از آن در این مرحله استفاده کنید در بخش زیر ضمیمه شده است.

Dear Telegram Support

.My Telegram account has been spammed suddenly and I cannot send message to any contacts whom I don’t have their number, if I am the chat starter

.Kindly help to fix the issue and remove the spam report

.Best Regards

اگر با زبان انگلیسی آشنا هستید، سعی کنید خودتان یک متن متفاوت را تهیه کرده و دلایل قانع کننده خود برای خروج از ریپورت تلگرام (Telegram Report) را شرح دهید. همچنین می‌توانید تماسی با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک برقرار کرده و از آن ها برای تهیه این متن و خروج از ریپورت تلگرام کمک بگیرید. بعد از اینکه این مراحل را طی کردید، ربات اسپم بوت تاریخ ر رفع محدودیت های اکانت شما را اعلام خواهد کرد.

روش دوم: تغییر مشخصات اکانت با اکانت کاربر دیگر

یکی دیگر از روش های موثر خروج از ریپورت تلگرام (Telegram Report) مربوط به تغییر مشخصات هویتی اکانت می‌شود. در این روش شما باید ID، عکس پروفایل و نام اکانت تلگرام خود را با فرد دیگری که حتما وی را می‌شناسید تعویض کنید. برای مثال تصور کنید دوست شما با اکانت خود در تلگرام حضور دارد و نام وی A و آیدی او هم AX است. در سمت مقابل نام اکانت شما در تلگرام B و آیدی شما BX باشد.

به منظور خروج از ریپورت تلگرام (Telegram Report) در این حالت کافیست که مشخصات اکانت خود را با اکانت دوستتان جابجا کنید و حتی عکس پروفایلتان را هم جابجا نمایید. یعنی با توجه به حالتی که در پاراگراف قبل شرح دادیم باید نام اکانت تلگرام شما به A و آیدی شما هم به AX تغییر پیدا کند و در سمت مقابل نام اکانت دوست شما به B و آیدی او به BX تغییر یابد. پس از انجام این کار کافیست وارد یک گروه شوید برای دو مرتبه هر 5 دقیقه یک بار یک پیغام دو خطی در آن گروه ارسال نمایید. بعد از 24 ساعت خروج از ریپورت تلگرام انجام خواهد شد و می‌توانید مشخصات اکانت خود و دوستتان را مجددا جابجا نمایید.

روش سوم: درخواست ارسال پیام توسط دیگر افراد ناشناس به شما

یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین روش هایی که برای خروج از ریپورت تلگرام (Telegram Report) استفاده می‌شود همین روش است! در این روش شما باید حداقل از 10 فرد ناشناس بخواهید که برای 4 الی 7 روز پیاپی هر روز در حدود 10 پیام و استیکر برایتان ارسال کنند. در نظر داشته باشید که شما نباید شماره این افراد را در مخاطبین تلگرام خود ذخیره داشته باشید و افراد مورد نظر باید مخاطبین ناشناس باشند. برای مثال اگر در گروه خاصی عضو هستید، می‌توانید از اعضای آن بخواهید که این کار را برایتان انجام دهند.

بهتر است هر روز تعداد مختلفی از کاربران ناشناس برایتان پیغام ارسال کنند. مثلا اگر امروز 10 کاربر ناشناس برایتان پیغام ارسال کرد، بهتر است فردا 12 کاربر برایتان پیغام ارسال کنند و به همین شکل تعداد افرادی که پیغام ارسال می‌کنند در هر روز متفاوت باشد اما به زیر 10 نفر نرسد. در نظر داشته باشید که هرچه تعداد افراد ناشناسی که برایتان پیغام ارسال نمایند بیشتر باشد، خروج از ریپورت تلگرام (Telegram Report) هم زودتر انجام می‌شود. زمانی که این افراد ناشناس برای شما پیغام ارسال می‌کنند شما نباید پیغام آن ها را مطالعه کنید. بنابراین باید اجازه دهید تا پیغامی دریافتی تا پیش از خارج شدن از ریپورت تلگرام در حالت خوانده نشده باقی بمانند. بعد از گذشت 4 الی 7 روز به صورت خودکار محدودیت های ریپورت تلگرام از اکانت شما برداشته می‌شود.

روش چهارم: درخواست رفع ریپورت از طریق چت با پشتیبانی

یک روش جالب دیگر هم برای خروج از ریپورت تلگرام وجود دارد که بازده بسیار سریعی داشته اما نیازمند این است که شما با زبان انگلیسی آشنایی خوبی داشته باشید و بتوانید با پشتیبانی تلگرام به صورت آنلاین و با زبان انگلیسی چت نمایید. برای استفاده از این روش کافیست مراحل زیر را طی کنید:

در این حالت پنجره چتی نمایان می‌شود. می‌توانید در این پنجره پیغام خود را برای پشتیبانی تلگرام ارسال کنید و از آن ها بخواهید تا برای خروج از ریپورت تلگرام به شما کمک کنند. اگر برای ارتباط برقرار کردن به زبان انگلیسی در این روش هم با مشکل مواجه بودید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها بخواهید که این کار را برایتان انجام دهند.

روش پنجم: ارسال درخواست از طریق ایمیل

آخرین روشی که می‌توانید از آن به منظور خروج از ریپورت تلگرام استفاده کنید مربوط به ارسال درخواست از طریق ایمیل برای پشتیبانی تلگرام می‌شود. در نظر داشته باشید که حتما درخواست خروج از ریپورت تلگرام را به آدرس ایمیل [email protected] ارسال نمایید، چون این دپارتمان فقط وظیفه رسیدگی به درخواست های ریپورت اکانت تلگرام را بر عهده دارد و ارسال ایمیل مستقیم به آن منجر به تسریع فرآیند خروج از ریپورت می‌شود. موضوع ایمیل را هم گزینه SPAM انتخاب کنید.

متن پیغامی که در این روش ارسال می‌کنید هم از اهمیت بالایی برخوردار است. سعی کنید پیغام مناسبی برای پشتیبانی تلگرام ارسال نمایید و به خوبی توضیح دهید که اکانت شما اشتباها ریپورت اسپم شده است. همچنین حتما در انتهای توضیحات خود آیدی تلگرام و شماره تلفن اکانت تلگرام خود را ضمیمه کنید تا پشتیبانی تلگرام بتوانید جزئیات اکانت شما را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد. در این روش عموما اگر همه چیز مناسب باشد، ظرف کمتر از 24 ساعت خروج از ریپورت تلگرام (Telegram Report) انجام خواهد شد.

بلاک تلگرام چیست؟

اولین سوالی که باید به آن پاسخ داده شود مربوط به ماهیت بلاک در تلگرام می‌شود. اصلا منظور از بلاک تلگرام چیست؟ بلاک کردن در مجموع به عملی گفته می‌شود که به موجب آن مخاطبی را از ارسال پیام برای خود ممنوع می‌کنید. برای مثال تصور کنید فرد ناشناسی در تلگرام برای شما پیام ارسال می‌کند و شما تمایل دارید دیگر از جانب او پیامی دریافت نکنید. در این شرایط کافیست وی را بلاک (Block) کنید تا دیگر قادر به ارسال پیام برای شما نباشد.

چرا باید برخی افراد را بلاک کنیم؟

دلایل متعددی وجود دارند که ممکن است منجر به این شوند که شما ملزم به بلاک کردن برخی کاربران تلگرام شوید. اولین و اصلی ترین دلیل این امر مربوط به ایجاد مزاحمت می‌شود. برای مثال تصور کنید در گروهی هستید و افراد ناشناس برای شما پیام خصوصی ارسال می‌کنند و مزاحمتان می‌شوند. در این شرایط خیلی راحت می‌توانید فرد مورد نظر را بلاک کنید تا دیگر از جانب وی پیامی دریافت ننمایید.

یکی دیگر از دلایل عمده‌ای که منجر به بکارگیری قابلیت بلاک تلگرام می‌شود، مربوط به عدم دریافت پیام های تبلیغاتی خواهد بود. خیلی از افراد دائما در تلگرام پست های تبلیغاتی را برای دیگر کاربران پیام خصوصی می‌کنند. شما به سادگی می‌توانید با بلاک کردن اکانت فرد مورد نظر وی را از ارسال پیام های تبلیغاتی منع کنید. به صورت کلی هر زمان که بنا به هر دلیل تمایل داشته باشید مخاطبی نتواند از طریق تلگرام برایتان پیام خصوصی ارسال کند باید از قابلیت بلاک تلگرام استفاده نمایید.

چگونه مخاطبی را در تلگرام بلاک کنیم؟

اما چطور قادر به استفاده از قابلیت بلاک تلگرام خواهیم بود؟ به بین دیگر چطور می‌توانید مخاطبی را در تلگرام بلاک کنیم؟ انجام این کار به سادگی هر چه تمام تر امکانپذیر است. بدین منظور کافیست مراحل زیر را طی کنید:

به همین سادگی قادر به استفاده از بلاک تلگرام خواهید بود و می‌توانید هر یک از مخاطبین تلگرام را بلاک نمایید. برای آشنایی بیشتر با روش های بلاک کردن در تلگرام و همچنین مشاهده ویدئوی آموزشی ما برای انجام این کار به مطالعه مقاله “آموزش بلاک کردن در تلگرام (Block)؛ چگونه در تلگرام بلاک کنیم؟” بپردازید.

چگونه بفهمیم چه کسانی را بلاک کرده‌ایم؟

اما چطور می‌توانیم بفهمیم که چه افرادی را بلاک کرده‌ایم؟ آیا راهی برای مشاهده لیست مخاطبین بلاک شده وجود دارد؟ پاسخ این سوال مثبت است. شما می‌توانید خیلی راحت به لیست بلاک تلگرام خود دسترسی پیدا کنید و مخاطبینی که بلاک کرده‌اید را مشاهده کنید. برای انجام این کار کافیست مراحل زیر را طی نمایید:

مشاهده خواهید کرد که لیست مخاطبین بلاک شده اکانت شما نمایان می‌شود. برای آشنایی بیشتر با نحوه انجام این کار و جزئیات دقیق آن توصیه می‌کنیم از مقاله “آموزش مشاهده لیست بلاک در تلگرام (Blocked Users)” کمک بگیرید.

آیا امکان آنبلاک کردن یا خارج کردن کاربر از بلاک وجود دارد؟

شما هر زمان که تمایل داشته باشید می‌توانید هر یک از مخاطبین بلاک شده خود را آنبلاک کنید. آنبلاک کردن به معنای خارج کردن مخاطب از حالت بلاک است. یعنی وقتی یک کاربر آنبلاک شود، مجددا قادر به ارسال پیام برایتان خواهد بود. به منظور خارج کردن کاربر از بلاک یا اصطلاحا آنبلاک کاربران تلگرام کافیست مراحل زیر را طی کنید:

اگر به پنجره گفتگوی خود با مخاطب مورد نظر دسترسی نداشتید، می‌توانید از روش زیر به منظور آنبلاک کردن وی استفاده کنید:

به همین سادگی کاربر مورد نظر آنبلاک می‌شود و از این پس می‌تواند برای شما پیام خصوصی ارسال کند. برای مشاهده راهنمای ویدئویی نحوه آنبلاک کردن کاربران تلگرام به مقاله “حذف کاربر از لیست بلاک تلگرام ؛ آموزش آنبلاک در تلگرام” مراجعه کنید.

چطور بفهمیم که بلاک شده‌ایم؟

زمانی که کاربری شما را بلاک کند خیلی راحت و با توجه به علائم خاصی می‌توانید متوجه شوید که در لیست بلاک تلگرام وی قرار گرفته‌اید. این علائم شامل سه مورد می‌شوند که در عکس زیر آن ها را مشخص کرده‌ایم:

پس با توجه به این سه نشانه می‌توانید متوجه شوید که در لیست بلاک تلگرام یک کاربر قرار گرفته‌اید.

چگونه از بلاک تلگرام خارج شویم؟ آیا دور زدن بلاک تلگرام امکانپذیر است؟

اما فرض کنید مخاطبی شما را بلاک کرده و حالا شما می‌خواهید از لیست بلاک وی خارج شوید. آیا روشی برای انجام این کار وجود دارد؟ مطمئنا بهترین روش آن است که خود کاربر شما را از لیست بلاک تلگرام خود خارج کند، اما اگر وی این کار را انجام ندهد باید به دنبال روش های دور زدن بلاک تلگرام باشید! چند روش ساده برای انجام این کار وجود دارد که در ادامه شرح داده می‌شوند.

آیا رباتی برای رفع بلاک تلگرام وجود دارد؟

در برخی منابع ربات هایی معرفی شده‌اند که قابلیت رفع بلاک تلگرام را ارائه می‌کنند، اما طبق بررسی ما هیچ رباتی این قابلیت را نداشته و احتمالا در آینده هم این قابلیت را نخواهد داشت. بنابراین اغلب ربات هایی که با این ویژگی معرفی می‌شوند غیر واقعی هستند و جنبه تبلیغاتی دارند.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله در مورد معرفی بهترین روش های خروج از ریپورت تلگرام (Telegram Report)، بلاک تلگرام ، نحوه بلاک کردن، نحوه خروج از بلاک، دور زدن بلاک تلگرام و هر آنچه که با این مسئله ارتباط دارد صحبت کردیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید

منبع مطلب : mobilekomak.com

مدیر محترم سایت mobilekomak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

چگونه از ریپورت تلگرام خارج شویم؟

چگونه از ریپورت تلگرام خارج شویم؟

ریپورت تلگرام از مسایلی است که به عنوان کاربر تلگرام ممکن است با آن مواجه شویم. زمانی که در تلگرام ریپورت شویم امکان ارسال پیام خصوصی برای کاربران ناشناس تلگرام (کسانی که شماره آنها را ذخیره نکرده ایم) را نخواهیم داشت و باید ریپورت تلگرام(Telegram Report)  خارج شویم تا قابلیت ارسال پیام خصوصی برای کاربران ناشناس این پیام رسان برایمان امکانپذیر شود. باید توجه شود که با "دیلیت اکانت تلگرام" و آناینستال کردن تلگرام، مشکل حل نمیشود اگر برنامه تلگرام را ریمو کرده ای با نصب تلگرام و انجام یکی از روشهای گفته شده در این مقاله موبودید، اکانت ریپورت شده را از ریپورت خارج کنید.

ریپورت تلگرام (Telegram Report) 

ریپورت تلگرام یا ریپورت شدن در تلگرام به این معناست که کاربرانی در تلگرام ما را به عنوان یک فرد مزاحم گزارش کرده‌اند و تلگرام افرادی که به عنوان مزاحم گزارش شوند را محدود می کند. کاربر ریپورت شده قادر به ارسال پیام برای کاربران تلگرامی که شماره آنها را ذخیره ندارد (ناشناس) نخواهد بود. برای مثال اگر ما در یک گروه باشیم و برای اعضای ناشناس آن گروه پیام ارسال کنیم و به نوعی ایجاد مزاحمت نماییم (در ادامه همین مقاله درباره دلایل ریپورت شدن توضیح داده ایم)، آنها می‌توانند ما را ریپورت کنند و محدودیت ارسال پیام برایمان از سوی تلگرام اعمال گردد یا اصطلاحا ما با ریپورت تلگرام مواجه شویم.

چگونگی ریپورت شدن یک فرد در تلگرام

  زمانی که یک فرد ناشناس در تلگرام برایمان پیام ارسال می‌کند یک گزینه قرمز رنگ با عنوانReport Spam  در بخش فوقانی صفحه نمایان می‌شود. اگر ما این گزینه را لمس کنیم، اکانت فرد مورد نظر به عنوان یک مزاحم ریپورت می‌شود و وی دیگر قادر به ارسال پیام برای ما نخواهد بود. بعد از چند بار ریپورت شدن به شیوه مشابه امکان ارسال پیام توسط کاربر مذکور برای کاربران ناشناس دیگر صلب خواهد شد. در این حالت اصطلاحا اکانت تلگرام فرد مورد نظر ریپورت شده است.

بعد از اینکه اکانت تلگرام فردی ریپورت شد و محدودیت ارسال پیام بر روی آن اعمال گردید، هر زمان که سعی کند برای فرد ناشناسی پیغام ارسال نماید با اروری (خطایی) مواجه می‌شود. این ارور شام متن” sorry you can only send messages to mutual contacts at the moment” می‌شود. پس هر زمان که سعی کردیم برای کاربر ناشناسی در تلگرام پیغام ارسال کنیم و این ارور برایمان نمایان شد، بدانیم که اکانت تلگرام ما ریپورت شده و قادر به ارسال پیغام خصوصی برای افراد ناشناس نخواهیم بود.

چرا در تلگرام ریپورت می شویم؟

دلایل مختلفی می‌توانند منجر به ریپورت شدن در تلگرام شوند که ارسال پیام های اسپم و مزاحمت برای دیگر کاربران این مسنجر فقط یک نمونه از این موارد است. به صورت کلی اصلی ترین دلایلی که ممکن است منجر به ریپورت شدن اکانت تلگرام کاربران شود، شامل موارد زیر خواهند بود:

علاوه بر دلایل فوق دلایل بسیار زیاد دیگری هم می‌توانند منجر به ریپورت شدن اکانت تلگرام ما شوند. در برخی شرایط حتی دیده شده افراد با ناآگاهی از نحوه عملکرد و کاربرد گزینهReport Spam به محض اینکه از سوی کاربری یک پیغام دریافت می‌کنند، گزینه مذکور را لمس کرده و برای وی دردسر ایجاد می‌نمایند. اما به صورت کلی تا زمانی که برای دیگر کاربران تلگرام مزاحمتی ایجاد نکنیم و اقدامات ما برخلاف قوانین این مسنجر نباشد، اکانت ما ریپورت نخواهد شد.

چگونگی خروج از ریپورت تلگرام  (Telegram Report)

اگر به هر دلیل ریپورت اسپم(Report Spam) شدیم برای خروج از ریپورت تلگرام روش های مختلفی وجود دارد که ما در این مقاله قصد داریم بهترین آن ها را برایتان شرح دهیم. استفاده ازفقط یکی از این روشها باعث خروج از وضعیت ریپورت می شود.

روش اول: خروج از ریپورت تلگرام  (Telegram Report)با درخواست ارسال پیام توسط دیگر افراد ناشناس به فرد ریپورت شده

یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین روش هایی که برای خروج از ریپورت تلگرام (Telegram Report) استفاده می‌شود همین روش است! در این روش فرد ریپورت شده باید حداقل از ۱۰فرد ناشناس بخواهد که برای ۴الی ۷روز پیاپی هر روز در حدود ۱۰پیام و استیکر برایش ارسال کنند. در نظر داشته باشید که فرد ریپورت شده نباید شماره این افراد را در لیست مخاطبین تلگرام خود ذخیره داشته باشد و افراد مورد نظر باید مخاطبین ناشناس باشند. برای مثال اگر در گروه خاصی عضو است، می‌تواند از اعضای آن بخواهد که این کار را برایش انجام دهند.

بهتر است هر روز تعداد مختلفی از کاربران ناشناس برایش پیغام ارسال کنند. مثلا اگر امروز ۱۰کاربر ناشناس پیغام ارسال کردند، بهتر است فردا ۱۲کاربر برایش پیغام ارسال کنند و به همین شکل تعداد افرادی که پیغام ارسال می‌کنند در هر روز متفاوت باشد اما به زیر ۱۰نفر نرسد. هرچه تعداد افراد ناشناسی که برایش پیغام ارسال نمایند بیشتر باشد، خروج از ریپورت تلگرام(Telegram Report) هم زودتر انجام می‌شود. زمانی که این افراد ناشناس برایش پیغام ارسال می‌کنند، فرد ریپورت شده نباید پیغام آن ها را مطالعه کند. بنابراین باید اجازه دهد تا پیغامهای دریافتی تا پیش از خارج شدن از ریپورت تلگرام در حالت خوانده نشده باقی بمانند. بعد از گذشت ۴الی ۷روز به صورت خودکار محدودیت های ریپورت تلگرام از اکانت فرد برداشته می‌شود.

روش دوم: خروج از ریپورت تلگرام (Telegram Report) از طریق تغییر مشخصات اکانت با اکانت کاربر دیگر

یکی دیگر از روش های موثر خروج از ریپورت تلگرام(Telegram Report) مربوط به تغییر مشخصات هویتی اکانت می‌شود. در این روش، فرد ریپورت شده باید  ID، عکس پروفایل و نام اکانت تلگرام خود را با فرد دیگری که حتما وی را می‌شناسد تعویض کند. پس از انجام این کار کافیست وارد یک گروه شود برای دو مرتبه هر ۵دقیقه یک بار یک پیغام دو خطی در آن گروه ارسال نماید. بعد از ۲۴ساعت خروج از ریپورت تلگرام انجام خواهد شد و می‌تواند مشخصات اکانت خود و دوستش را مجددا جابجا نماید.

روش سوم: خروج از ریپورت تلگرام  (Telegram Report) با استفاده از ربات اسپم بوت

این روش، روش پیشنهادی ما برای خروج از ریپورت تلگرام است. در این روش فرد رسپورت شده از طریق یک ربات رسمی با عنوانSpam Info Bot   برای تلگرام درخواست رفع ریپورت را ارسال می‌کند و عموما اگر سابقه خیلی بدی نداشته باشد در مدت زمان کوتاهی محدودیتهای ریپورت از اکانتش برداشته می‌شود.

ابتدا ربات اسپم بوت(@spambot)  را در اکانت تلگرام خود اجرا کرده و روی گزینهStart   کلیک کرده تا فعالیت ربات آغاز شود.

در این حالت اگر اکانت تلگرام، ریپورت شده باشد با پیغامی شبیه به عکس فوق مواجه شده که طبق توضیحات آن گفته شده اکانت شما تحت ریپورت اسپم قرار دارد. از گزینه های زیر صفحه گزینهThis is a Mistake  را انتخاب میکنیم.

گزینهYes را در این مرحله انتخاب مینماییم.

در این مرحله باید گزینهNo, I’ll never do any of this    را انتخاب نماییم.

در این مرحله باید یک پیغام را برای تیم پشتیبانی تلگرام تایپ کرده و شرح داده شود که این اکانت به اشتباه ریپورت شده است و حالا قصد داریم آن را از ریپورت خارج کنید. متن پیغام ارسالی در این مرحله اهمیت زیادی دارد. یک نمونه از متنی که می‌توان از آن در این مرحله استفاده کرد در بخش زیر وجود دارد.

Dear Telegram Support

This Telegram account has been spammed suddenly and I cannot send message to any contacts whom I don’t have their number, if I am the chat starter

Kindly help to fix the issue and remove the spam report

Best Regards

این متن می تواند متغیر و بر اساس سلیقه هر فرد باشد.بعد از اینکه این مراحل طی شد، ربات اسپم بوت تاریخ رفع محدودیتهای اکانت را اعلام خواهد کرد.

روش چهارم: خروج از ریپورت تلگرام (Telegram Report) با درخواست رفع ریپورت از طریق چت با پشتیبانی

یک روش جالب دیگر هم برای خروج از ریپورت تلگرام وجود دارد که بازده بسیار سریعی داشته اما نیازمند تسلط به زبان انگلیسی است که بتوان با پشتیبانی تلگرام به صورت آنلاین و با زبان انگلیسی چت کرد. برای استفاده از این روش کافیست مراحل زیر طی شود:

در این حالت پنجره چتی نمایان می‌شود. می‌توان در این پنجره پیغام خود را برای پشتیبانی تلگرام ارسال کرده و از آنها خواست تا برای خروج از ریپورت تلگرام کمک کنند.

روش پنجم: خروج از ریپورت تلگرام با (Telegram Report) ارسال درخواست از طریق ایمیل

آخرین روشی که می‌توان از آن به منظور خروج از ریپورت تلگرام استفاده کرد مربوط به ارسال درخواست از طریق ایمیل برای پشتیبانی تلگرام می‌شود. درخواست خروج از ریپورت تلگرام باید به آدرس ایمیل [email protected] ارسال شود، چون این دپارتمان فقط وظیفه رسیدگی به درخواست های ریپورت اکانت تلگرام را بر عهده دارد و ارسال ایمیل مستقیم به آن منجر به تسریع فرآیند خروج از ریپورت می‌شود. موضوع ایمیل هم گزینهSPAM  باشد.

متن پیغامی که در این روش ارسال می‌شود هم از اهمیت بالایی برخوردار است. سعی شود پیغام مناسبی برای پشتیبانی تلگرام ارسال شود و به خوبی توضیح داده شود که اکانت اشتباها ریپورت اسپم شده است. همچنین حتما در انتهای توضیحات، آیدی تلگرام و شماره تلفن اکانت تلگرام ریپورت شده ضمیمه شود تا پشتیبانی تلگرام بتواند جزئیات اکانت را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد. در این روش عموما اگر همه چیز مناسب باشد، ظرف کمتر از ۲۴ساعت خروج از ریپورت تلگرام(Telegram Report)   انجام خواهد شد.

سمیه شهرآبادی

مطالب مرتبط :

نصب
نصب

منبع مطلب : www.mobodid.com

مدیر محترم سایت www.mobodid.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب