اخرین نظرسنجی های انتخابات امریکااخرین نظرسنجی های انتخابات امریکا را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

آخرین نتایج نظرسنجی های انتخابات آمریکا

آخرین نتایج نظرسنجی های انتخابات آمریکا

افزایش آرای ترامپدر حالی شیب صعودی پیدا کرده که بایدن۵۰.۶ درصد از آرا را در اختیار دارد و ترامپ ۴۳.۵ درصد را در اختیار خود دارد.

۶ روز دیگر انتخاباتاصلی برگزار می‌شود و مردم علاوه بر انتخاب رئیس جمهور، نمایندگان مجلس و سنا را نیز انتخاب خواهند کرد.

منبع مطلب : www.gostaresh.news

مدیر محترم سایت www.gostaresh.news لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

نتیجه آخرین نظرسنجی انتخابات 2020 به تفکیک ایالت‌ها

نتیجه آخرین نظرسنجی انتخابات 2020 به تفکیک ایالت‌ها

به گزارشگروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از ردیاب نظرسنجی‌های انتخابات، جو بایدن کماکان از رقیب جمهوری‌خواه خود دونالد ترامپ برتر است اما این به معنی پیروزی نهایی وی در انتخابات هفته آینده نیست. هیلاری کلینتون هم در نظرسنجی‌های پیش از انتخابات 2016 تقریباً یک برتری واضح نسبت به ترامپ داشت اما درنهایت با  رأی مجمع گزینندگان مغلوب میدان شد.

برتری بایدن در نظرسنجی‌‌ها به معنی پیروزی در انتخابات نیست

به دلیل اینکه ساختار رأی‌دهی ریاست جمهوری در آمریکا به هر ایالت تعداد خاصی رأی الکترال اعطا کرده است هر ایالت پیروز خود را فارغ از حاشیه‌های پیروزی کلی خواهد داشت بنابراین تعداد معدودی از ایالت‌ها احتمالاً نتیجه انتخابات را رقم خواهند زد و همین امتیاز باعث هجوم سنگین ستادهای انتخاباتی به این ایالت‌ها خواهد شد.

به همین منظور ردیاب نظرسنجی گاردین همه‌روزه میانگینی از نظرسنجی 14 روزه در هشت ایالت را به‌صورت چرخشی بررسی و منتشر می‌کند. 6 ایالت از هشت ایالتی که بررسی شده‌اند بعدازاینکه در سال 2012 از باراک اوباما حمایت کردند در 2016 به ترامپ روی آوردند. ایالت‌های کارولینای شمالی و آریزونا هم به این 6 ایالت افزوده شده‌اند زیرا نقش این دو ایالت ممکن است امسال در خصوص نگاه مجمع گزینندگان حیاتی شود.

در ایالت فلوریدا هواداران بایدن 48.8 درصد و طرفداران ترامپ 47.1 درصد نظرسنجی‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. این ایالت در سال 2004 به جمهوری خواهان در سال‌های 2008 و 2012 به دموکرات‌ها و در سال 2016 باز به جمهوری خواهان رأی داد. این ایالت دارای 29 رأی الکترال یا مجمع گزینندگان است.

بیشتر بخوانید:

ترامپ حتی در صورت پیروزی از چاله به چاه خواهد افتاد / سقوط آزاد محبوبیت کلیددار کاخ سفید

اکثر جمهوری‌خواهان می‌خواهند ریاست جمهوری ترامپ را تمام کنند

در ایالت پنسیلوانیا بایدن 50.1 و ترامپ 44.7 درصد نظرسنجی‌ها را به خود جلب کردند. این ایالت دارای 20 رأی مجمع گزینندگان است. این ایالت در سال‌های 2004، 2008 و 2012 به دموکرات‌های و در سال 2016 به جمهوری خواهان رأی داد.

در ایالت اوهایو با 18 رأی مجمع گزینندگان ترامپ 46.6 و بایدن 48.4 درصد نظرسنجی‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. مردم این ایالت در سال 2004 به جمهوری‌خواهان، در سال‌های 2008 و 2012 به دموکرات‌ها و در سال 2016 بازهم به جمهوری‌خواهان رأی دادند.

در ایالت میشیگان با 16 رأی مجمع گزینندگان ترامپ 42.8 درصد و بایدن 50.2 درصد از نظرسنجی‌ها را به خود اختصاص دادند. این ایالت در سال‌های 2004، 2008 و 2012 به دموکرات‌ها و در سال 2016 به جمهوری‌خواهان رأی دادند.

اهمیت آرا مجمع برگزینندگان در انتخابات ریاست جمهوری

در ایالت کارولینای شمالی با 15 رأی مجمع گزینندگان 49.3 درصد از نظرسنجی‌های به نفع بایدن و 46.6 درصد به ترامپ اختصاص یافت. مردم این ایالت در سال 2004 به جمهوری خواهان، در سال 2008 به دموکرات‌ها و در سال‌های 2012 و 2016 به جمهوری خواهان رأی دادند.

در ایالت آریزونا با 11 رأی مجمع گزینندگان بایدن توانست 49.9 درصد نظرسنجی‌ها و ترامپ 45.2 درصد نظرسنجی‌ها را به خود اختصاص دادند. مردم این ایالت از سال 2004 تا 2016 به مدت چهار دوره به جمهوری خواهان رأی دادند. این ایالت دارای اکثریت اسپانیولی زبان است.

در ایالت ویسکانسین با 10 رأی مجمع گزینندگان ترامپ توانست 43.9 درصد نظرسنجی‌ها و بایدن 50.7 درصد نظرسنجی‌ها را به خود اختصاص دهند. ابن ایالت در سال‌های 2004، 2008 و 2012 به نماینده دموکرات‌ها و در سال 2016 به نماینده جمهوری خواهان رأی داد.

در ایالت آیووا با 6 رأی مجمع گزینندگان ترامپ با 47.3 درصد نظرسنجی‌ها از بایدن با 47.2 درصد جلو افتاد. مردم این ایالت در سال 2004 به جمهوری خواهان، در سال‌های 2008 و 2012 به دموکرات‌ها و بار دیگر در سال 2016 به جمهوری خواهان رأی دادند.

انتهای پیام/4155/

منبع مطلب : ana.press

مدیر محترم سایت ana.press لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

تازه‌ترین وضعیت ترامپ و بایدن در نظرسنجی‌های انتخاباتی 12 ایالت مهم+جداول- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

تازه‌ترین وضعیت ترامپ و بایدن در نظرسنجی‌های انتخاباتی 12 ایالت مهم+جداول- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم- در حالی که یک هفته دیگر به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مانده نتایج نظرسنجی‌های انجام‌شده در سطح ملی و در «ایالت‌های رقابتی» نشان می‌دهند هر چند «جو بایدن» توانسته کماکان پیشتازی خود را بر «دونالد ترامپ» حفظ کند، نامزد حزب جمهوری‌خواه توانسته فاصله‌اش را در برخی ایالت‌های مهم کاهش دهد. 

قبل از پرداختن به اینکه نتایج آخرین نظرسنجی‌ها در انتخابات آمریکا به نفع چه کسی است بهتر است مختصری درباره نظرسنجی‌ها و انتخابات آمریکا بدانیم.

مشکل نظرسنجی‌ها در پیش‌بینی رأی‌گیری غیرمستقیم

نکته مهمی که هنگام اظهارنظر درباره نقش پیش‌بینی نظرسنجی‌ها باید در نظر گرفت این است که این نظرسنجی‌ها در بهترین حالت، می‌توانند روند حمایت عمومی  از یک نامزد انتخاباتی یا میزان رأی‌آوری او در «یک انتخابات مستقیم» را پیش‌بینی کنند، در حالی که رأی‌گیری انتخاباتی در آمریکا غیرمستقیم است و کسب بیشترین آرا ضامن پیروزی فرد نیست؛ مثلاً در همان انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016، هیلاری کلینتون 3 میلیون رأی بیشتر از ترامپ کسب کرد اما در نهایت این ترامپ بود که به‌عنوان چهل و پنجمین رئیس‌جمهور وارد کاخ سفید شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

نظام رأی‌گیری غیرمستقیم به این صورت است مردم به طور مستقیم رییس جمهور را انتخاب نمی‌کنند. آن‌ها علاوه بر رای دادن به یکی از نامزد‌های ریاست جمهوری، نمایندگان خود در کالج انتخاباتی را هم مشخص می‌کنند. در نهایت نمایندگان هر ایالت در کالج انتخاباتی هستند که رئیس‌جمهور را انتخاب می‌کنند.

تعداد نمایندگان هر ایالت به جمعیت آن ایالت بستگی دارد و به عبارت دیگر بر است با مجموع تعداد نمایندگان آن ایالت در مجلس نمایندگان آمریکا به علاوه تعداد نمایندگان آن ایالت در مجلس سنا. به‌عنوان مثال، ایالت کالیفرنیا با تقریباً 38 میلیون نفر جمعیت دارای 53 نماینده در مجلس نمایندگان آمریکا است و ایالت فلوریدا با 19 میلیون نفر جمعیت، دارای 27 نماینده در مجلس نمایندگان است و البته هر دو ایالت، 2 نماینده در مجلس سنا دارند، به این ترتیب آرای الکترال کالیفرنیا برابر با 55 و آرای الکترال فلوریدا برابر با 29 رأی است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

نکته مهم‌تر درباره این نوع رأی‌گیری غیرمستقیم این است که در اکثر ایالت‌ها رأی تک تک رأی‌دهندگان برای انتخاب رئیس‌‌جمهور به حساب آورده نمی‌شود و اگر نامزدی در یک ایالت پیروز شود، کل آرای الکترال آن ایالت به او تخصیص خواهد یافت. مثلاً اگر یکی از نامزدها در ایالتی 51 در صد آرا و نامزد دیگر 49 درصد آرا را به دست آورده باشد و آن ایالت 10 رأی الکترال داشته باشد همه این 10 رأی به نامزد اول اختصاص می‌یابد. 

نتیجه چنین سیستمی ممکن است این باشد که یک نامزد ممکن است از لحاظ تعداد آرای مردمی بیشتر از نامزد دیگر رأی آورده باشد اما در نهایت بازنده انتخابات باشد.

ایالت‌های «بینابین»؛ تعیین‌کننده‌های اصلی انتخابات

ایالت‌های آمریکا از لحاظ چگونگی رأی دادن به نامزدهای حزب دموکرات و جمهوری‌خواه به سه دسته تقسیم می‌شوند: «ایالت‌های قرمز» (جمهوری‌خواه)، «ایالت‌های آبی» (دموکرات) و ایالت‌های بینابین (یا ایالت‌های چرخشی یا ایالت‌های رقابتی). به ایالتی قرمز اطلاق می‌شود که همواره به حزب جمهوری‌خواه رأی دهد و ایالتی آبی اطلاق می‌شود که همواره به حزب دموکرات رأی دهد، در مقابل به ایالتی بینابین یا ایالت بنفش اطلاق می‌شود که گاهی به‌نفع حزب دموکرات و گاهی به‌نفع حزب جمهوری‌خواه رأی می‌دهد.

بر این اساس مشخص است که ایالت‌های قرمز یا آبی که پیش‌بینی نتیجه آنها از قبل اندکی مشخص‌تر است از اهمیت کمتری در پیش‌بینی نتیجه انتخابات برخوردارند، البته این به‌معنای آن نیست که نتیجه انتخابات در این ایالت‌ها را بتوان از پیش‌مشخص‌شده فرض کرد، زیرا مثلاً در انتخابات سال 2016 ترامپ توانست «دیوار آبی» در چهار ایالت «پنسیلوانیا»، «میشیگان»، «ویسکانسین» و «مین» را بشکند (رأی سنتی این ایالت‌ها دست‌کم از سال 1992 نامزدهای دموکرات بود.)، با این حال، باز هم وضعیت هر یک از نامزدها در ایالت‌های بینابین که نتیجه 156 رأی الکترال در آنها تعیین می‌شود شاخص مهم‌تری برای پیش‌بینی محسوب می‌شود و نامزدها هم بیشتر انرژی و منابع خودشان را صرف جلب نظر رأی‌دهندگان در این ایالت‌ها می‌کنند.

چه ایالت‌هایی بینابین هستند؟

ایالت‌های بینابین ممکن است در گذر زمان تغییر کنند. وب‌سایت FiveThirtyEight که از یکی از مهم‌ترین مراکز رصدکننده انتخابات آمریکا است در انتخابات سال 2016، دوازده ایالت را به عنوان ایالت‌هایی معرفی کرد که  غالباً بینابین بوده است: کلرادو، فلوریدا، آیووا، میشیگان، مینه‌سوتا، نوادا، نیوهمپشایر، کارولینای شمالی، اوهایو، پنسیلوانیا، ویرجینیا و ویسکانسین.

این پایگاه، برای انتخابات سال جاری بر اساس تحلیل نتایج به دست آمده از انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره در سال 2018 گفته که نقشه انتخاباتی ایالت‌ها دستخوش تغییراتی جزئی شده و در انتخابات سال 2020 انتظار می‌رود این ایالت‌ها، ایالت‌های بینابینی باشند: آریزونا، فلوریدا، جورجیا، آیووا، میشیگان، مینه‌سوتا، نوادا، کارولینای شمالی، اوهایو، پنسیلوانیا، تگزاس و ویسکانسین.

روش‌شناسی

برای مشخص شدن وضعیت ترامپ و بایدن در نظرسنجی‌ها و اینکه چه تغییراتی در نگرش احتمالی رأی‌دهندگان با گذشت زمان ایجاد شده وضعیت این دو نامزد در نظرسنجی‌های ملی و پس از آن در هر یک از این ایالت‌های بینابین را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

می‌دانیم که موسسات افکارسنجی بسیار زیادی در آمریکا در حال انجام نظرسنجی‌ درباره وضعیت ترامپ و بایدن هستند که نتایج برخی از آنها بنا به دلایل مختلف از جمله نمونه‌گیری‌های ناکامل یا روش‌های نظرسنجی ممکن است معتبر نباشند.

دو پایگاه معروف به نام‌های RealClearPolitics (RCP) و FiveThirtyEight نتایج معتبرترین مراکز نظرسنجی را گردآوری کرده و بر روی آنها کارهای آماری انجام می‌دهند. ما از شاخص‌های این دو پایگاه برای نشان دادن وضعیت ترامپ و بایدن در نظرسنجی‌ها، هم در سطح ملی و هم در ایالت‌های بینابین استفاده می‌کنیم.

در سطح کشوری

همان‌طور که در جدول بالا دیده می‌شود در حال حاضر میانگین عملکرد جو بایدن در نظرسنجی‌های کشوری 8.5 درصد از ترامپ بهتر است. با این حال این اختلاف هفته گذشته 9.8 درصد به نفع بایدن بوده که به معنی بهبود 1.3 درصدی عملکرد ترامپ در یک هفته اخیر است.

ایالت آریزونا

ایالت آریزونا قبلاً یکی از ایالت‌های جمهوری‌خواهان بود، اما جمهوری‌خواهان دیگر نمی‌توانند روی این ایالت که وضعیتش مرتباً تغییر می‌کند حساب باز کنند. این ایالت 11 رأی الکترال دارد. همان‌طور که در این جدول دیده می‌شود بایدن در جدیدترین نظرسنجی‌ها به طور متوسط 2.7 درصد از ترامپ جلو است، اما این اختلاف هفته گذشته 3.8 درصد بوده و عملکرد ترامپ به اندازه 1.1 درصد بهبود پیدا کرده است.

ایالت فلوریدا

ایالت فلوریدا با 29 رأی الکترال یکی از مهم‌ترین ایالت‌های بینابین برای ترامپ و بایدن است. این ایالت، علاوه بر تعداد بالای آرای الکترال، حائز اهمیت تاریخی هم هست. از سال 1964 به این سو، تنها یک بار نامزدی توانسته بدون برنده شدن در این ایالت، برنده انتخابات باشد. همان‌طور که در جدول بالا دیده می‌شود بایدن در این ایالت پیشتاز است، اما ترامپ ظرف یک هفته گذشته فاصله‌اش را با او کاهش داده است.

ایالت جورجیا

این ایالت 16 رأی الکترال دارد و دونالد ترامپ در انتخابات سال 2016 توانسته بود با 5.7 درصد اختلاف نسبت به هیلاری کلینتون تمامی آرا الکترال این ایالت را از آن خود کند. همان‌طور که در جدول دیده می‌شود ترامپ و بایدن رقابت تنگاتنگی در این ایالت دارند و بایدن با 0.5 درصد اختلاف از ترامپ جلو است.

ایالت آیووا

ایالت آیووا 6 رأی الکترال دارد و ترامپ در سال 2016 با اختلاف 9.6 درصدی این ایالت را برد. قبل از ترامپ، باراک اوباما در انتخابات‌های سال‌های 2008 و 2012 در این ایالت به پیروزی رسیده بود. در حال حاضر در نظرسنجی‌ها بایدن با اختلاف 1.1 درصد از ترامپ پیش افتاده و وضعیت او نسبت به نظرسنجی‌های هفته قبل در این ایالت 0.3 درصد بهتر شده است. 

ایالت میشیگان

این ایالت 16 رأی الکترال دارد و سابقاً جز کانون‌های طرفداران دموکرات‌ها محسوب می‌شد. ترامپ در دور قبل انتخابات تنها با 0.3 درصد اختلاف در این ایالت به کلینتون پیروز شد و تمامی 16 رأی الکترال این ایالت را از آن خود کرد.

با این حال، همان‌طور که در بالا دیده می‌شود، جو بایدن در نظرسنجی این ایالت با اختلاف زیادی از ترامپ پیش افتاده است. وضعیت او در نظرسنجی هفته جاری نسبت به هفته قبل بهتر هم شده است.

ایالت مینه‌سوتا

مینه‌سوتا 10 رأی الکترال دارد و ترامپ در انتخابات سال 2016 در این ایالت بازنده بود. بایدن در این ایالت هم حاشیه اختلاف نسبتاً زیادی با ترامپ دارد و در هفته اخیر هم عملکردش اندکی بهبود یافته است.

ایالت نوادا

ایالت نوادا 6 رأی الکترال دارد که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 به هیلاری کلینتون نامزد دموکرات‌ها رسید. حاشیه برتری بایدن در این ایالت نسبت به ترامپ نزدیک به 6 درصد است و وضعیت ترامپ در نظرسنجی‌ها در این ایالت نسبت به هفته قبل تقریباً تغییر نکرده است. 

ایالت کارولینای شمالی

کارولینای شمالی با 15 رأی الکترال جزو ایالت‌های مهم در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به شمار می‌رود. ترامپ با 3 درصد اختلاف نسبت به هیلاری کلینتون در دور قبلی تمامی آرای الکترال این ایالت را برد. در حال حاضر بایدن از حاشیه برتری 1.9 درصدی در نظرسنجی‌ها برخوردار است اما ترامپ از هفته گذشته تا به حال به اندازه 1 درصد اختلافش را با او کاهش داده است.

ایالت اوهایو

این ایالت 18 رأی الکترال دارد و ترامپ در سال 2016 با نزدیک به 7 درصد اختلاف هیلاری کلینتون را شکست داد. رأی اوهایو در سال‌های 2008 و 2012 به باراک اوباما نامزد حزب دموکرات بوده و قبل‌تر از آن در سال‌های 2000 و 2004 به جورج دبلیو بوش نامزد حزب جمهوری‌خواه رأی داده است. ترامپ در این ایالت حاشیه برتری شکننده‌ای دارد که آن هم طی یک هفته گذشته حاصل شده است.

ایالت پنسیلوانیا

نامزد پیروز در این ایالت برنده 20 رأی الکترال خواهد شد. در سال 2014 ترامپ با تقریباً 45 هزار رأی بیشتر در این ایالت به پیروزی رسید. قبل از سال 2016، این ایالت از سال 1992 به این سو در 6 انتخابات ریاست‌جمهوری به نامزدهای حزب دموکرات رأی داده بود. ایالت پنسیلوانیا قبل از سال 1992 هم در سه دوره پیاپی به نامزدهای جمهوری‌خواهان رأی داده بود. در حال حاضر جو بایدن پیشتاز این ایالت است و وضعیتش را در یک هفته گذشته حفظ کرده است.

ایالت تگزاس

تگزاس 38 رأی الکترال دارد. در انتخابات سال 2016 ترامپ با حاشیه برتری 9 درصدی در این ایالت به پیروزی رسید که همسو با سوابق رأی‌دهی این ایالت از سال 1980 به این طرف بود. در حال حاضر هم ترامپ به بایدن در این ایالت برتری نسبی دارد.

ایالت ویسکانسین

ایالت ویسکانسین 10 رأی الکترال دارد. این ایالت از سال 1988 تا 2012 در 7 دور انتخاباتی همواره به نامزدهای دموکرات رأی داده اما ترامپ در سال 2016 توانست این روند را متوقف کرده و هیلاری کلینتون را در آنجا شکست دهد. همان‌طور که در بالا دیده می‌شود ترامپ در این ایالت از جو بایدن عقب است و در یک هفته گذشته بخشی از فاصله خودش را با نامزد دموکرات‌ها کم کرده است.

انتهای پیام/

منبع مطلب : www.tasnimnews.com

مدیر محترم سایت www.tasnimnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب