فاصله نقطه پنالتی تا خط دروازهفاصله نقطه پنالتی تا خط دروازه را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

محوطه جریمه

پرسش هاي متداول - داوري

پرسش هاي متداول - داوري

1- خطوط محوطه جریمه (18 قدم، 6 قدم و نیم دایره) چه کاربردی داره؟  دایره میانی به چه منظور استفاده میشه؟

 در جلوی هر دروازه و به فاصله ۱۸ یارد (۱۶٫۵ متر) از خط دروازه، محوطه مستطیل شکلی وجود دارد که به عنوان محوطه ی جریمه شناخته شده و در اصطلاح عامیانه به محوطه هجده قدم معروف است، در این محوطه دروازه بان قادر است توپ را با دست لمس کرده و بگیرد و خطای بازیکنان حریف با ضربه ی پنالتی جریمه می‌شود.محوطه کوچکتری نیز در جلوی دروازه و با فاصله ۶ یارد (۵٫۵ متر) وجود دارد که می‌بایست ضربات شروع مجدد بازی در هنگام خروج توپ از خط عرضی از داخل آن زده شود این محوطه به عنوان محوطه دروازه شناخته شده و در اصطلاح عامیانه به 6 قدم معروف است.

دایره محوطه جریمه به منظور رعایت فاصله 9متر و 15 سانتی متری هنگام ضربه پنالتی استفاده می شود و بازیکنان باید علاوه بر آنکه بیرون محوطه جریمه قرار می گیرند در پشت دایره نیز باشند.

دایره میانی به منظور رعایت فاصله 9 متر و 15 سانتی متری در آغاز و شروع مجددهای بازی می باشد.

2- اندازه ی دروازه و طول نقطه پنالتی چقدر است؟

فاصله تیرک‌های عمودی دروازه از یکدیگر ۸ یارد -۷ متر و 34 سانتی متر- و فاصله تیرک افقی از زمین ۸ فوت -2 متر و 44 سانتی متر- است. نقطه پنالتی به فاصله ۱۱ متر از وسط خط دروازه است.

3- فشار باد و وزن استاندارد توپ باید چقدر باشه؟ طول و عرض زمین چمن و سالن به طور استاندارد چقدر است؟   

بر اساس قانون شماره ۲ توپ بازی باید کروی شکل، پر از هوا و با محیط ۶۸ تا ۷۰ سانتیمتر، با فشار هوای ۸ تا ۱۲ پوند در اینچ مربع، وزن ۴۱۰ تا ۴۵۰ گرم و پوشیده از چرم یا مواد مناسب دیگر باشد

عرض زمین فوتبال باید بین 45 تا 90 متر و طول آن باید بین 90 تا 120 متر باشد، برای مسابقات بین‌المللی می‌بایست ۱۱۰ متر طول و 68متر عرض داشته باشد.

در فوتسال طول زمین در مسابقات بین المللی باید در محدوده ی 38 تا 42 متر و عرض آن در محدوده ی 20 تا 25 متر باشد.

4- سلام. اندازه ی ساق بند و جنسش باید چه جوری باشه؟

ساق بند باید طوری باشد که روی ساق را بپوشاند و از مواد مقاوم باشد- مثلا مقوایی نباشد- و جلوی آسیب دیدگی را بگیرد و برای بازیکنان حریف خطرساز نباشد-مثلا فلزی نباشد-.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

طاها : فاصله ی نقطه پنالتی تا خط دروازه ۱۱ متر است

کارن : نمیدونم والا???????????? امیدوارم دوستان به ما بگن????????????????????

محمدرضا : آقا کاری نداره جواب این سوال ها از خط دروازه تا نقطه پنالتی۱۱ متر محوطه جریمه۱۸ قدم دایره وسط زمین ۹قدم وکل زمین فوتبال ۹۶۹ قدم

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب