تاریخ واریز حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعیتاریخ واریز حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

تاریخ واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

تاریخ واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش مشرق، پرونده دستمزد ۹۹ کارگران به هر حال به صورت نصفه و نیمه تکمیل شده است و کارگران شاغل حقوق فروردین ماه خود را متناسب با میزان افزایش در سال جدید دریافت کرده اند. اما حقوق نسل پیش شاغلان که همان بازنشستگان تامین اجتماعی هستند هنوز تعیین تکلیف نشده است و طبق سنوات گذشته باید یکی دوماه صبر کنند تا وضعیتشان مشخص شود.

با گذشت ۲ ماه از سال ۹۹، بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز حقوق سال ۹۸ را دریافت می کنند.

نکته مهمی که اکثر کارشناسان بازار کار به آن اشاره می کنند این است که حقوق بازنشستگان یا همان مستمری بگیران از حق بیمه ای پرداخت می شود که در طول خدمت واریز کرده اند، بنابراین سازمان نقش وکیل و امین کاربلد را بر عهده دارد که از انباشت پرداختی های آنان باید به تولید سرمایه بپردازد ولی عجیب است که هر ساله برای پرداخت حقوق و دستمزد این قشر این قدر چون و چرا وجود دارد.

ماجرای پرداخت حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی جالب است، ‌نیروی کار در زمان خدمت حق بیمه بالایی را پرداخت می کند اما زمانی که به سن مستمری بگیری می رسد میزان حقوق اش کاسته می شود. نکته مهمتر این است که میزان حق اولاد، بن مسکن و بن بازنشسته ای برای این افراد هم متفاوت است. حق اولاد و حق مسکن و حتی سنوات بازنشستگان نسبت به شاغلان کمتر است.

به گفته ی کارشناسان بازار کار مگر اجاره بهای بازنشستگان و خرج و مخارج فرزندان بازنشستگان نسبت به شاغلان کمتر است که وضعیت حقوق این افراد این چنین است؟ همین مسئله است که اعضای شورای عالی کار را به اصرار بر افزایش حقوق پایه وادار می کند. نمایندگان شورای عالی کار نیز معتقدند با توجه به اینکه بازنشستگان از این مزایا یا بهره مند نیستند یا میزانش بسیار اندک است ضرورت دارد، میزان افزایش دستمزد هر ساله بر روی پایه حقوق باشد تا حق الناسی از بازنشستگان برگردن سازمان نباشد.

در حالی که بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی افزایش حقوق سال جدید را در حقوق فروردین ماه خود دریافت نکرده‌اند، که افزایش حقوق برای بازنشستگان لشکری و کشوری اعمال شده است. البته نهم اردیبهشت ماه نیز سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفته بود که به زودی پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی برای اعمال افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان مستمری بگیر به هیات دولت ارسال می‌شود اما هنوز خبری از افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیست.

در خصوص بازنشستگان لشکری و کشوری رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور چندی پیش گفت: مقرر شده است تصمیمات جلسه اخیر با نمایندگان بازنشستگی به گونه‌ای تنظیم شود تا افزایش حقوق‌ها در فیش واریزی فروردین امسال مشخص شود.

*اشاره ماده ۱۱۱ تامین اجتماعی به حقوق بازنشستگان متناسب با دستمزد شورای عالی کار

فرامرز توفیقی، رئیس کمیته دستمزد شورای عالی کار درباره اینکه چرا هنوز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش نیافته است گفت: هیات امنای سازمان تامین اجتماعی با رئیس سازمان تا کنون تشکیل جلسه نداده است. قرار بود در هفته قبل جلسه ای تشکیل شود.

وی با اشاره به گره زدن افزایش دستمزد بازنشستگان تامین اجتماعی به دستمزد کارگران گفت: در حالی به سومین ماه سال ۹۹ نزدیک شده ایم که تلفن هایی از سوی بازنشستگان به فعالان کارگری می شود و جویای این هستند که وضعیت دستمزد به کجا رسید. ما دل نگران این قشر هستیم.

وی با اشاره به ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی گفت: این ماده تاکید بر این دارد که حداقل مستمری بازنشستگان باید به گونه ای تعیین شود که از حداقل دستمزد تعیین شده شورای عالی کار کمتر نباشد. شاید یکی از دلایل عدم تعیین تکیلف حقوق مستمری بگیران همین موضوع باشد. امیدواریم این هفته جلسه شورای عالی کار تشکیل شود و بحث حقوق و دستمزد سال ۹۹ به نتیجه برسد تا حقوق بازنشستگان هم انجام شود.

 منبع : خبرگزاری مشرق

برای مشاهده اخبار حقوق بازنشستگان اینجا کلیک کنید

برای مشاهده اخبار حداقل حقوق، دستمزد و مزایا اینجا کلیک کنید

دانلود اپ با لینک مستقیم
دانلود اپ با لینک مستقیم

آخرین اخبار حقوق بازنشستگان در سال 99 | «ای استخدام»

دانلود اپ با لینک مستقیم
دانلود اپ با لینک مستقیم

اخبار مستمری بگیران تامین اجتماعی در سال 99 | ایران استخدام

اخبار مستمری بگیران تامین اجتماعی در سال 99 | ایران استخدام

استخدام شرکت صنایع شیر ایران در سال 99 (تمدید مهلت ثبت نام )

ارائه کارت آزمون: ۱۳۹۹/۰۳/۲۶

شروع آزمون: ۱۳۹۹/۰۲/۳۰

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب