بازگشایی مرز عراق برای مسافرانبازگشایی مرز عراق برای مسافران را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

زمان باز شدن مرز عراق

زمان باز شدن مرز عراق

بعد از شیوع ویروس کرونا در اسفند ماه ۹۸ و بسته شدن مرز ایران و عراق قرار بر باز شدن مرز زمینی بین ۲کشور بود ولی با بالا رفتن آمار کرونا در ۲ کشور هنوز مرز هوایی و مرز زمینی بین ایران و عراق بسته است !

با توجه به خیر های آخیر در خرداد ماه ۹۹ قرار بر این شده است اول مرز هوایی فقط باز شود و بعد از چند ماه مرز زمینی بین ایران و عراق البته باز هم هنوز به صورت قطعی نیست

زمان دقیق باز شدن مرز ایران و عراق :

 کشور همسایه غربی کشورمان که خیلی زود بعد از اینکه خبر شیوع ویروس کرونا در ایران پیچید، اقدام به بستن مرزش با ایران کرد و همین دلیل از برج ۱۲ تمامی تور های عراق کنسل گردید .با توجه خیر این که اتفاق درست در تاریخ 3 اسفند 1398 افتاد و در آن روزها تب و تاب زیادی در ایران به پا کرد.

در این میان یک سری از افراد موافق بسته شدن مرزهای عراق با ایران بودند و یک سری از افراد هم به دلیل مسائل تجاری و اقتصادی با این خبر موافق نبودند. در این میان نظر مقامات ایران این بود که مرز ایران و عراق به روی زوار بسته شود تا تجمعی رخ ندهد و ویروس کرونا بیشتر از این شیوع پیدا نکند. اما از طرفی موافق این نبودند که مرز ایران و عراق به کل بسته شود و تجارت در این منطقه تعطیل شود. ولی به هر حال مقامات عراق تصمیمشان را در این زمینه گرفته بودند و در هر صورت در همان تاریخ 3 اسفند 98 مرز ایران و عراق تعطیل اعلام شد. 

آخرین خبر از زمان باز شدن مرز عراق :

با توجه به صخبت هاب بین ۲ کشور و در حالی که در این روزها،  در حال مذاکره بودند تا بالاخره راهی برای بازگشایی مرز ایران و عراق پیدا کنند، خبرهای ضد و نقیض زیادی در این زمینه به گوش می رسید.

طبق آخرین اخبار موجود درباره بازگشایی مرز ایران و عراق، به نظر می رسد که قرار است مرز مهران به مدت 2 روز در طول هر هفته بازگشایی شود تا تجارت بین ایران و عراق سهل تر شود. اما به هر حال هنوز رسما مرز ایران و عراق باز نشده است و هنوز جلساتی در حال برگزاری هستند تا این موضوع نهایی شود و مشخص شود که اولا چه روزهایی در هفته مرز مهران باز خواهد بود و دوم اینکه تحت چه شرایطی امکان عبور و مرور از مرز مهران ممکن خواهد بود.

اما به هر حال اینکه مرز ایران و عراق به مدت 2 روز در هفته و به منظور تجارت باز می شود، یک خبر قطعی است. طبق گزارشات و اخبار مربوطه، قرار است که بعد از بازگشایی مرزهای ایران و عراق، تجارت ایران و عراق با رعایت تمامی اصول بهداشتی و اجرای پروتکل های بهداشتی خاص از سر گرفته شود تا هم قیمت ها ثبات بیشتری پیدا کنند و هم اینکه مباحث تجاری ایران و عراق بیش از این با مشکل مواجه نشود. در آخرین جلساتی که در خصوص بازگشایی مرز ایران و عراق برگزار شده، قرار شده که امکان عبور دادن محصولات کشاورزی و صنایع غذایی از مرز مهران در طول 2 روز در هفته مهیا شود. اما به هر حال همان طور که گفته شد، هنوز این تصمیم اجرایی نشده است و هنوز ایران منتظر اعلام نهایی مقامات عراق برای بازگشایی مرز ایران و عراق است و این اتفاق هنوز رخ نداده است. ضمنا صحبت هایی برای بازگشایی دو مرز دیگر ایران و عراق یعنی مرزهای شلمچه و مندلی نیز انجام شده است و قرار است که با وضع یک سری قوانین بهداشتی، تجارت از طریق این مرزها نیز از سر گرفته شود. لازم به ذکر است که بر اساس آخرین مذاکرات ایران و عراق درباره بازگشایی مرزهای ایران و عراق، این تصمیم گیری لحاظ شد که این دو مرز ایران و عراق برای حداقل یک روز در هفته بازگشایی شوند.  

زمان باز شدن مرز ایران و عراق برای سفرهای زیارتی و سیاحتی همان طور که گفته شد، مرز ایران و عراق تا به امروز به خاطر کنترل شیوع ویروس کرونا بسته شده بوده و قرار هست که مرز ایران و عراق برای تجارت باز شود. در این میان یک سری از مردم ایران در حال پرس و جو در مورد این مساله هستند که مرز ایران و عراق برای مسافران چه زمانی باز می شود و چه زمانی می توانند به منظور سفرهای زیارتی و سیاحتی، از ایران به مقصد عراق خارج شوند.

اگر این سوال برای شما هم پیش آمده، باید به شما بگوییم که تا کنون بحث های باز شدن مرز ایران و عراق حول محور تجارت بوده است و هنوز تصمیمی برای بازگشایی مرز ایران و عراق به منظور سفرهای زیارتی و سیاحتی برای مردم عادی گرفته نشده است. به هر حال برای مشخص شدن قطعی این مساله باید صبر کنیم تا ببینیم که وضعیت ویروس کرونا در ایران و کشورهای دیگر به چه شکلی پیش می رود و چه زمانی بحران شیوع ویروس کرونا به اتمام می رسد. چراکه تا آن موقع، نمی توان نظر قطعی درباره بازگشایی کامل مرز ایران و عراق داد. لازم به ذکر است که خود مردم عراق نیز در زمان شیوع ویروس کرونا اجازه زیارت عتبات آلیات را ندارند.

سوالات متداول زمان باز شدن مرز عراق + تمامی اطلاعات

در حال حاضر طبق آخرین اخبار تا پاییز مرز بسته است

بله بصورت زمینی میشود

میتوانید به وب سایت آژانس معراج گشت معراجه کنید

منبع مطلب : www.mgairan.com

مدیر محترم سایت www.mgairan.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

باز شدن دو مرز باشماق و پرویزخان به عراق

باز شدن دو مرز باشماق و پرویزخان به عراق

در جریان شیوع ویروس کرونای انگلیسی برخی کشورها اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار داده و در کنار لغو پروازهای مبدأ و مقصد انگلیس در مرزها زمینی نیز محدودیت هایی ایجاد کردند.

در اواخر هفته گذشته بود که حق پناه، مدیرکل گمرک باشماقاعلام کرد نظر به اطلاع واصله و در راستای تصمیم دولت مرکزی عراق در کنترل ویروس جدید کرونای انگلیسی، دستورالعمل جدیدی از سوی وزارت کشور اقلیم کردستان عراق راجع به تردد مسافر از مرزهای بین المللی صادر شده است که طبق آن از ساعت ۱۲ پنج شنبه (بامداد جمعه ۵ دی ماه) ورود مسافران ایرانی به اقلیم و خروج مسافرین عراقی از اقلیم به سمت ایران تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

اما تازه ترین اعلام وی از این حکایت دارد که از امروز تردد مسافر  از مرز باشماق با رعایت پروتکل های بهداشتی قبلی آزاد است و هموطنان می توانند با در دست داشتن جوابیه آزمایش تست ویروس کرونا، راهی سفر به اقلیم کردستان عراق شوند. همچنین شهروندان عراقی نیز پس از ارائه جوابیه تست کرونا به کنسولگری ج. ا.ایران، نسبت به اخذ ویزای سفر به کشورمان اقدام کنند.

در همین رابطه سید روح اله لطیفی- سخنگوی گمرک ایران - جزئیات بیشتری را از وضعیت تردد مسافری و تجاری در مرزهای عراق اعلام کرده است.

وی گفت: با هماهنگی های انجام شده، مسافران امکان ورود و خروج از مرزهای پرویزخان در استان کرمانشاه و باشماق در استان کردستان با استان سلیمانیه عراق را خواهند داشت و ممنوعیت اعلام شده از سوی اقلیم کردستان عراق در خصوص این دو مرز، برداشته شده است، بر این اساس مسافران می توانند با همراه داشتن تست های سلامت مرتبط با کووید-۱۹ و سایر مدارک سفر تردد کنند.

به گفته لطیفی، به غیر از دو مرز باشماق و پرویزخان امکان تردد مسافر به عراق از سایر مرزهای کشور به دلیل محدودیت های کشور طرف مقابل، فراهم نیست و تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

سخنگوی گمرک ایران یادآور شد که طبق تصمیم هیئت وزیران عراق، ورود مسافر به عراق از چند کشور از جمله ایران به دلیل مقابله با شیوع کرونا تا دو هفته ممنوع است و اقلیم کردستان‌ این کشور نیز ممنوعیت سه هفته ای را اعلام کرده بود که با هماهنگی انجام شده، از امروز شنبه ( ششم دی ماه)، از سه مرز رسمی ایران با منطقه اقلیم کردستان عراق، دو مرز پرویزخان و باشماق در مجاورت استان سلیمانیه مانند قبل، می توانند به پذیرش مسافر بپردازند.

لطیفی همچنین در مورد وضعیت تردد تجاری با عراق اعلام کرد همه مرزهای تجاری کشورمان با عراق باز است و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

گفتنی است؛ در جریان شیوع ویروس کرونای انگلیسی گمرک ایران نیز اخیرا ابلاغ شد که با توجه به اهمیت کنترل ورود مسافران به کشور در شرایط خاص پیش آمده، به قید فوریت تمهیدات کنترلی موثری را در مرزها در دستور کار قرار دهد که در این رابطه بر رویت برگ سلامت مسافران ورودی از اروپا به ویژه مبدا انگلیس تاکید شده است.

۲۲۳۲۲۸

منبع مطلب : www.khabaronline.ir

مدیر محترم سایت www.khabaronline.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

اندروید
اندروید

مرز ایران و عراق کی باز می شود؟

شرایط پذیرش مسافران مسیر عراق

باتوجه به دستور العمل های بهداشتی صادره از  سازمان هواپیمایی کشوری ایران و عراق اجرای موارد زیل برای مسافران پروازهای فیمابین ایران و عراق الزامی است: با مهرپرواز برای کسب اطلاع از جدیدترین اخبار مرزها همراه باشید و در ضمن بدانیم مرز عراق برای مسافران کی باز می شود.

از سرگیری پروازهای ایران و عراق

با اعلام وزیر حمل و نقل عراق پروازهای هوایی میان ایران و این کشور از دوشنبه 99.07.21 از سر گرفته می شود.

مسیر ایران-عراق


مسیر عراق-ایران

مسافران نکات زیر را حتما می بایست رعایت نمایند.

زمان بازگشایی مرز ایران و عراق 

عراق، کشور همسایه غربی کشورمان که خیلی زود بعد از اینکه خبر شیوع ویروس کرونا در ایران پیچید، اقدام به بستن مرزش با ایران کرد. این اتفاق درست در تاریخ 3 اسفند 1398 افتاد و در آن روزها تب و تاب زیادی در ایران به پا کرد. در این میان یک سری از افراد موافق بسته شدن مرزهای عراق با ایران بودند و یک سری از افراد هم به دلیل مسائل تجاری و اقتصادی با این خبر موافق نبودند. در این میان نظر مقامات ایران این بود که مرز ایران و عراق به روی زوار بسته شود تا تجمعی رخ ندهد و ویروس کرونا بیشتر از این شیوع پیدا نکند. اما از طرفی موافق این نبودند که مرز ایران و عراق به کل بسته شود و تجارت در این منطقه تعطیل شود. ولی به هر حال مقامات عراق تصمیمشان را در این زمینه گرفته بودند و در هر صورت در همان تاریخ 3 اسفند 98 مرز ایران و عراق تعطیل اعلام شد. اما سوالی که اکنون برای خیلی از مردم ایران پیش آمده، این است که این وضع قرار است تا کی ادامه داشته باشد و چه زمانی مرز ایران و عراق باز میشود؟ ما اینجاییم تا به این سوال شما پاسخ دهیم. پس با ما همراه باشید.

مرز ایران و عراق کی باز می شود

مرز زمینی ایران و عراق کی باز می شود؟

زمان باز شدن مرز ایران و عراق برای تجارت

در حالی که در این روزها، ایران و عراق در حال مذاکره بودند تا بالاخره راهی برای بازگشایی مرز عراق و ایران پیدا کنند، خبرهای ضد و نقیض زیادی در این زمینه به گوش می رسید. طبق آخرین اخبار موجود درباره باز شدن مرز عراق، به نظر می رسد که قرار است مرز مهران به مدت 2 روز در طول هر هفته بازگشایی شود تا تجارت بین ایران و عراق سهل تر شود. اما به هر حال هنوز رسما مرز ایران و عراق باز نشده است و هنوز جلساتی در حال برگزاری هستند تا این موضوع نهایی شود و مشخص شود که اولا چه روزهایی در هفته مرز مهران باز خواهد بود و دوم اینکه تحت چه شرایطی امکان عبور و مرور از مرز مهران ممکن خواهد بود. اما به هر حال اینکه مرز ایران و عراق به مدت 2 روز در هفته و به منظور تجارت باز می شود، یک خبر قطعی است. طبق گزارشات و اخبار مربوطه، قرار است که بعد از بازگشایی مرزهای ایران و عراق، تجارت ایران و عراق با رعایت تمامی اصول بهداشتی و اجرای پروتکل های بهداشتی خاص از سر گرفته شود تا هم قیمت ها ثبات بیشتری پیدا کنند و هم اینکه مباحث تجاری ایران و عراق بیش از این با مشکل مواجه نشود. در آخرین جلساتی که در خصوص بازگشایی مرز ایران و عراق برگزار شده، قرار شده که امکان عبور دادن محصولات کشاورزی و صنایع غذایی از مرز مهران در طول 2 روز در هفته مهیا شود. اما به هر حال همان طور که گفته شد، هنوز این تصمیم اجرایی نشده است و هنوز ایران منتظر اعلام نهایی مقامات عراق برای بازگشایی مرز ایران و عراق است و این اتفاق هنوز رخ نداده است. ضمنا صحبت هایی برای بازگشایی دو مرز دیگر ایران و عراق یعنی مرزهای شلمچه و مندلی نیز انجام شده است و قرار است که با وضع یک سری قوانین بهداشتی، تجارت از طریق این مرزها نیز از سر گرفته شود. لازم به ذکر است که بر اساس آخرین مذاکرات ایران و عراق درباره بازگشایی مرزهای ایران و عراق، این تصمیم گیری لحاظ شد که این دو مرز ایران و عراق برای حداقل یک روز در هفته بازگشایی شوند. 

مرز ایران و عراق برای مسافران کی باز می شود؟

همان طور که گفته شد، مرز ایران و عراق تا به امروز به خاطر کنترل شیوع ویروس کرونا بسته شده بوده و قرار هست که مرز ایران و عراق برای تجارت باز شود. در این میان یک سری از مردم ایران در حال پرس و جو در مورد این مساله هستند که مرز عراق برای مسافران کی باز می شود و چه زمانی می توانند به منظور سفرهای زیارتی و سیاحتی، از ایران به مقصد عراق خارج شوند. اگر این سوال برای شما هم پیش آمده، باید به شما بگوییم که تا کنون بحث های باز شدن مرز ایران و عراق حول محور تجارت بوده است و هنوز تصمیمی برای بازگشایی مرز ایران و عراق به منظور سفرهای زیارتی و سیاحتی برای مردم عادی گرفته نشده است. به هر حال برای مشخص شدن قطعی این مساله باید صبر کنیم تا ببینیم که وضعیت ویروس کرونا در ایران و کشورهای دیگر به چه شکلی پیش می رود و چه زمانی بحران شیوع ویروس کرونا به اتمام می رسد. چراکه تا آن موقع، نمی توان نظر قطعی درباره بازگشایی مرز عراق برای مسافران داد. لازم به ذکر است که خود مردم عراق نیز در زمان شیوع ویروس کرونا اجازه زیارت عتبات آلیات را ندارند.

مرزهوایی عراق کی باز میشود

(به روز رسانی در 1 شهریور 99) اینکه مرز هوایی عراق کی باز می شود نیز یکی از سوالاتی است که همواره مسافران و علی الخصوص زائران برای ایام محرم همواره در جستجوی آن هستند. با این وجود فعلا دولت عراق اجازه انجام هیچ پروازی از ایران به عراق را برای دهه اول محرم نداده است و بعید است این اتفاق در طی روزهای آتی شکل بگیرد.

مطالب و اخبار مرتبط زیر هم شاید برای شما عزیزان کاربردی و مفید باشد ، لطفا مطالعه بفرمایید:
مرز ترکیه کی باز می شود؟

زمان بازگشایی پروازهای خارجی

زمان باز شدن مرز ایران و عراق برای سفرهای زیارتی و سیاحتی

مرز عراق کی باز می شود؟

منبع مطلب : www.mehrparvaz.com

مدیر محترم سایت www.mehrparvaz.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب