تحرکات جدید آمریکا در منطقه

تحرکات جدید آمریکا در منطقهتحرکات جدید آمریکا در منطقه را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

ترامپ تعطیلات خود را نیمه کاره رها می کند/ تحرکات متناقض نظامی آمریکا در منطقه و تلاش ها برای پیشگیری از درگیری/ ظریف: اطلاعات به دست آمده از عراق حاکی از توطئه‌ای برای ساخته و پرداخته کردن بهانه‌ای برای جنگ است | خبرگزاری بین المللی شفقنا

ترامپ تعطیلات خود را نیمه کاره رها می کند/ تحرکات متناقض نظامی آمریکا در منطقه و تلاش ها برای پیشگیری از درگیری/ ظریف: اطلاعات به دست آمده از عراق حاکی از توطئه‌ای برای ساخته و پرداخته کردن بهانه‌ای برای جنگ است | خبرگزاری بین المللی شفقنا

شفقنا – از واشنگتن خبر می رسد که ترامپ تعطیلات خود را نیمه کاره رها می کند و امروز زودتر از زمان پیشبینی شده به واشینگتن برمی گردد. درباره این اقدام دلیلی اعلام نشده اما دو موضوع انتخابات آمریکا و سالگرد شهادت سردار سلیمانی از دلایل این اقدام ازیابی شده است.

سی  ان ان و آسوشیتد پرس در گزارشی در این خصوص یادآور شده که این اقدام در آستانه تایید نتایج انتخابات آمریکا در کنگره و سنا در روز ششم ژانویه صورت می پذیرد. تاکنون یکی از سناتورهای حمهوری خواه گفته است که از تایید نتایج انتخابات پرهیز خواهد کرد که این به منزله ی تاخیر در اعلام پیروزی بایدن خواهد بود و احتمال می رود نمایندگان دیگری از حزب جمهوری خواه در کنگره و سنا نیز به او بپیوندند.

در این حال سی ان ان اعلام داشته این بازگشت زودهنگام ممکن است به موضوع سالگرد ترور سردار سلیمانی از سوی آمریکا و احتمال انتقام ایران ارتباط داشته باشد.

سی ان ان در گزارشی دیگر با اعلام آماده باش پنتاگون، یادآور شده که گروهی از مشاوران ترامپ مدعی شده اند که سطح تهدیدات علیه نیروهایی آمریکایی در عراق به بالاترین سطح خود رسیده و احتمال حمله به منافع آمریکا در عراق از سوی گروه های نظامی طرفدار ایران وجود دارد و در روزهای اخیر تعدادی موشک های کوتاه برد به عراق وارد شده است. گروهی دیگر از مشاوران نظامی و امنیتی در کاخ سفید نیز بر این عقیده اند که درباره این تهدیدات بزرگنمایی شده است و این تهدیدات در حدی نبوده که آن مشاوران مدعی هستند.

تحرکات نظامی آمریکا از جمله اعزام ناو هواپیما بر و جنگنده های بی ۵۲  به منطقه خلیج فارس و پرواز بر فراز خلیج فارس از جمله اقدامات غیر معمول نظامی آمریکا در روزهای اخیر بوده است که به اختلافات در پنتاگون و در نزد مقامات سیاسی و امنیتی کاخ سفید نیز دامن زده است.

همزمان زیردریایی هسته ای یو اس اس جورجیا در سواحل بحرین پهلو گرفته و از سوی دیگر آمریکا اعلام داشته که ناو هواپیمابر نیمیتز و گروه همراه را از خلیج فارس فراخوانده است تا تنش با تهران را کاهش دهد.

در ان حال روز گذشته نیز سنتکام از اعزام سومین بمب افکن آمریکا خبر داد و توییت کرد: «ما آماده ‌و قادر هستیم تا به هرگونه تهاجم علیه آمریکا یی‌ها یا منافع‌ ما پاسخ دهیم.ما دنبال درگیری نیستیم اما هیچکس نباید توانایی و قابلیت ما دردفاع از  نیروهایمان یا اقدام قاطع ما در پاسخ به هرگونه حمله را دست کم بگیرد

چنان که در تویت نیز گفته شده، آمریکایی ها مدعی شده اند که این اقدامات صرفا بازدارنده است و با هدف آغاز درگیری نیست، اما تحلیل گرانی دیگر نیز معتقدند این اقدامات با هدف بهانه جویی و آغاز یک درگیری نظامی صورت می پذیرد و ممکن است آمریکا اقدام به صحنه سازی برای شروع درگیری کند. پیشتر نیز عنوان شده بود که ترامپ ممکن است در روزهای پایانی ریاست جمهوری خود، آمریکا را به درگیری نظامی با ایران بکشاند.

از جمله وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حساب توییتری خود با بیان اینکه اطلاعات به دست آمده از عراق حاکی از توطئه‌ای برای ساخته و پرداخته کردن بهانه‌ای برای جنگ است، تاکید کرد: ایران به دنبال جنگ نیست، اما آشکارا و مستقیم از مردم، امنیت و منافع حیاتی خود دفاع خواهد کرد.

منبع مطلب : fa.shafaqna.com

مدیر محترم سایت fa.shafaqna.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

هشدار درباره خطرات تحرکات نظامی آمریکا در بغداد

هشدار درباره خطرات تحرکات نظامی آمریکا در بغداد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری المعلومه، یک کارشناس عراقی امور امنیتی به خطراتی که غیرنظامیان در بغداد را به علت سامانه پدافندی سفارت آمریکا در پایتخت عراق، تهدید می‌کند، پرداخت.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

وی افزود: نظامیان آمریکایی در داخل مراکز نظامی خود در عراق به ویژه در داخل سفارت واشنگتن در منطقه الخضراء بغداد دست به تحرکات و تمرین‌های نظامی می‌زنند.

این کارشناس عراقی بیان کرد: آنچه سفارت آمریکا انجام می‌دهد و به کارگیری سامانه «سی‌رام»، خطری برای ساکنان بغداد محسوب می‌شود و نباید این سامانه در داخل مناطق مسکونی استقرار یابد.

الساعدی تاکید کرد: دولت باید راهکاری پیدا کند و  طرف آمریکایی را به خروج از عراق یا انتقال سفارتش به استان‌های دیگر غیر از بغداد، وادار کند.

این کارشناس عراقی در ادامه گفت: مهمات نظامیان آمریکایی در سفارت آمریکا و دیگر مراکز نظامی آن در عراق، دارای اشعه‌های زیانباری هستند که برای شهروندان عراقی مضر هستند و باید دست اندرکاران بهداشتی، اقدامی انجام دهند.

نظامیان آمریکایی اخیرا با به کارگیری سامانه «سی‌رام» موجب ایجاد وحشت ساکنان بغداد شده بودند و این علاوه بر تحرکات گسترده پهپادها و بالگردهای آمریکایی بر فراز منطقه الخضراء بغداد است که مایه آزار و هراس شهروندان ساکن پایتخت عراق است.

انتهای پیام/

منبع مطلب : www.tasnimnews.com

مدیر محترم سایت www.tasnimnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

واکنش شمخانی به افزایش تحرکات نظامی آمریکا در منطقه

اندروید
اندروید

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب